Meble modułowe w salonie – skomponuj idealne miejsce odpoczynku

Co powiesz na zestaw wypoczynkowy idealnie dopasowany do Twojego indywidualnego gustu, trybu życia i dostępnej przestrzeni? Jeśli podoba Ci się ta perspektywa, zobacz, czym są sofy modułowe i jak możesz stworzyć idealną kanapę lub narożnik do salonu, łącząc gotowe segmenty. Postaw na funkcjonalność, wygodę i kreatywność. 

Z tego artykułu dowiesz się: 

  • co to są sofy modułowe, 
  • jakie są zalety nowoczesnych mebli modułowych,
  • na jakie funkcje mebli modułowych zwrócić uwagę,
  • jak dobrać moduły tak, aby do siebie pasowały.  

Co to są meble modułowe? 

Meble modułowe skomponujesz samodzielnie, dopasowując gotowe elementy jak klocki Lego.
W przypadku narożników czy sof wybierz różnego rodzaju moduły siedziska, detale (boki, nogi), a także kolor i rodzaj obicia. Dopasowujesz wszystkie elementy do swoich potrzeb i przestrzeni, jaką dysponujesz. 

W przypadku wypoczynkowych mebli modułowych stosuje się wiele praktycznych rozwiązań. Dzięki nim stworzysz meble idealne do codziennego relaksu, pracy w domu lub spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Wśród dostępnych elementów mebli modułowych znajdziesz na przykład: 

  • moduły z pogłębionymi siedziskami, 
  • moduły z przesuwanymi oparciami, 
  • moduły z funkcją spania, 
  • moduły z zagłówkami, 
  • moduły z pojemnikami, 

Dodatkowo w ramach danej kolekcji możesz nabyć elementy wolnostojące, takie jak fotele, sofy, pufy.

Zalety nowoczesnych sof modułowych 

Meble modułowe stwarzają ogromne możliwości aranżacyjne. Doskonale sprawdzają się w niewielkich mieszkaniach, gdzie każdy metr kwadratowy powinien być mądrze zagospodarowany. Są idealne w przypadku wnętrz łączących różne funkcje – na przykład strefę relaksu z miejscem do spania. 

Wiele osób staje przed dylematem – co wybrać, sofy modułowe czy na wymiar? Meble systemowe można dopasować do wnętrza równie dobrze, jak te wykonywane na wymiar. Wybierając odpowiednie moduły zagospodarujesz przestrzeń wg swoich potrzeb tworząc wymarzone miejsce wypoczynku.

Meble modułowe na miarę Twoich potrzeb – na jakie funkcje zwrócić uwagę? 

Chcesz kupić do swojego salonu nowy komplet mebli? Jeśli lubisz rodzinne wieczory i spotkania w gronie przyjaciół, skomponuj zestaw z dużą ilością wygodnych siedzisk. Zwróć uwagę na meble modułowe BARCELONA wyposażone w ruchome oparcia – dzięki nim na kanapie będzie wygodnie zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Możesz także dokupić dodatkowe pufy dostępne w trzech rozmiarach. 

Miłośnikom wieczornego odpoczynku na kanapie i domowych seansów filmowych polecamy meble modułowe BELIZE. Funkcja relaks oraz ruchome zagłówki sprawiają, że błogie lenistwo osiąga nowy wymiar. Wybierz moduł z funkcją spania, aby zapewnić komfortowe miejsce noclegowe dla niespodziewanych dla gości. 

Każdy, kto lubi eleganckie, nowoczesny designe, doceni sofy modułowe ORLANDO. Najpierw wybierz moduł stanowiący bazę sofy. Następnie zdecyduj, który z trzech boków najbardziej Ci odpowiada. Dobierz wysokość nogi oraz oparcia. A może przydadzą Ci się również mobilne zagłówki? Ostatni krok – wybór komfortu siedziska. Tylko tyle potrzeba, by powstało miejsce do odpoczynku idealnego. 

Jak dobrać moduły tak, aby do siebie pasowały? 

Podczas dobierania idealnego zestawu mebli modułowych do salonu zwróć uwagę na opisy segmentów. Dostępne są różne elementy wewnętrzne sofy czy narożnika oraz dopełniające je elementy  zewnętrzne, za pomocą których stworzysz harmonijną całość. Dodatkowo niektóre z modułów występują tylko jako element łączący, narożny lub pasujący wyłącznie do konkretnego segmentu. Nie zapomnij o dodatkach, takich jak na przykład mobilny zagłówek – przyda się w strategicznym miejscu kanapy, z którego będziesz mieć najlepszy widok na telewizor. Zastanów się także, jakie dodatkowe meble będą dopełnieniem Twojej aranżacji. Polecamy fotel lub pufę. Aranżację dopełnią i wzbogacą kolorowe poduszki dekoracyjne w fantazyjne wzory.  

A na koniec pomyśl o tych wszystkich dniach i nocach, które spędzisz w wyjątkowym otoczeniu, zaaranżowanym przez Ciebie, indywidualnie dopasowanym do sposobu, w jaki lubisz spędzać czas. Meble modułowe ułatwią Ci życie … i – życie staje się prostsze!