Dlaczego warto zainwestować w odpowiednie wyposażenie lokalu na wynajem? Jak efektywnie urządzić mieszkanie, aby zapewnić funkcjonalność oraz komfort? W tym poradniku przedstawimy Wam wskazówki dotyczące niezbędnego wyposażenia mieszkania na wynajem krótko-, jak i długoterminowy, oraz zwrócimy uwagę na kilka ważnych aspektów przy wyborze mebli dla studentów lub pary!

Wyposażenie mieszkania pod wynajem

Rozważacie zakup mieszkania z zamiarem wynajmowania go? Planujecie przeprowadzkę do nowego domu, a Wasze dotychczasowe lokum chcecie wynajmować osobom z zewnątrz? A może macie zamiar zadbać o odziedziczone mieszkanie, by móc je okazjonalnie podnajmować? Bez względu na Waszą sytuację, warto skupić się na odpowiednim wyposażeniu posiadanego wnętrza. Chociaż rynek nieruchomości różni się w zależności od kraju, a w niektórych miejscach popularne jest wynajmowanie pustych lub nawet wymagających remontu mieszkań, to w Polsce najczęściej poszukiwane są przez studentów lub młode pary lokale już umeblowane. Najważniejsze elementy wyposażenia kawalerek lub kilkupokojowych nieruchomości najczęściej skupione są wokół łazienki oraz kuchni. Stąd możemy w ich ramach znaleźć takie udogodnienia jak:

  • wanna lub prysznic,
  • pralka,
  • lodówka,
  • kuchenka,
  • zlewozmywak.

Stanowią one jednak absolutne minimum. Dlatego też, jeśli planujemy wynajmowanie, zwłaszcza w formie najmu okazjonalnego długo- lub krótkoterminowego, warto również zastanowić się nad jego umeblowaniem w kontekście pokoju dziennego czy sypialni!

Jakie łóżko do mieszkania na wynajem dla studentów?

łóżko dla studenta

Urządzanie mieszkania z myślą o wynajmujących wymaga innego podejścia niż aranżacja przestrzeni dla własnych potrzeb. Poniżej przedstawiamy kilka zasad, które warto uwzględnić, planując wyposażenie lokalu dedykowanego dla studentów.

Mieszkanie na wynajem najlepiej zaprojektować w oparciu o jasne, neutralne barwy, które przypadną do gustu wielu osobom. W przypadku mebli wypoczynkowych warto postawić na kolory związane z szarościami (Vinci 08), pastelowymi zieleniami (Diosa 34) czy jasnymi beżami (Raven 22). Taka aranżacja pozwoli w prosty sposób dostosować przestrzeń do różnych preferencji najemców, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Co więcej, meble w mieszkaniu dla studentów powinny być trwałe, jednocześnie proste i pozbawione zbędnych ozdobników czy elementów dekoracyjnych. Warto kierować swój wzrok ku rozwiązaniom z powierzchnią, która oszczędzi nam konieczności kosztownych napraw.

Przykładowo, naszeŁóżko Fly 140 zostało wykonane z materiałów łatwoczyszczących, które pozwalają w szybki sposób przywrócić mebel do pierwotnej kondycji po kontakcie z rozlaną kawą czy brudnymi psimi łapkami. Co więcej, materiał tego łóżka jest hydrofobowy. Oznacza to, że tkanina została dodatkowo pokryta powłoką blokującą wchłanianie wody. Stąd możemy być pewni, że znajdujący się pod spodem materac nie ulegnie zawilgoceniu, a co za tym idzie, unikniemy ryzyka powstania pleśni. Ponadto, materiał użyty do tapicerowania jest przyjazny zwierzętom, dzięki czemu niestraszne są mu jakiekolwiek zadrapania.

Jaka kanapa do mieszkania na wynajem dla pary?

łóżko dla pary

Aranżacja mieszkania dla pary to sztuka znalezienia wspólnego mianownika. Należy uwzględnić potrzeby, preferencje i gusta obu osób. Dobór mebli, wyposażenia i dekoracji powinien być zatem dokładnie przemyślany, aby czuli się komfortowo. Ważnym obszarem do wspólnego korzystania jest strefa wypoczynku. Podczas wyboru mebli do salonu warto uwzględnić nie tylko potrzeby lokatorów, lecz również biorąc pod uwagę średni wiek wynajmujących np. zapotrzebowanie na miejsce dla gości. Warto rozważyć rozwiązania z dodatkowym miejscem do spania czy możliwe do łatwego powiększenia o moduły w razie takiej potrzeby.

Nasza kolekcja Ambra stawia czoła tym wyzwaniom, gdyż w jej ofercie znajdują się kompaktowe sofy narożne z funkcją spania DL. Są one zatem świetnym rozwiązaniem dla mieszkań o mniejszym metrażu lub takich, gdzie często chcemy swobodnie przenocować bliskie nam osoby. Co więcej, rozwiązania z kolekcji Ambra niejednych mogą zachwycać swoją prostą oraz ponadczasową formą. Duże, podwójne poduszki oparcia nie tylko gwarantują wygodny relaks w ciągu dnia czy nocy, ale także zapewniają większy komfort dla dolnego odcinka kręgosłupa oraz miękkość w okolicy ramion. Natomiast same wymiary mebla oscylują wokół 278 cm szerokości, 110 cm głębokości oraz 95 cm wysokości, dzięki czemu zmieści się on do różnych przestrzeni i potrzeb aranżacyjnych.

kanapa do salonu

Innym ciekawym rozwiązaniem w kontekście kanapy do salonu jest także sofa z funkcją spania Borsetta, która wyposażona jest w innowacyjne rozwiązania. Charakteryzuje się nie tylko wygodnym miejscem do siedzenia, ale także możliwością przekształcenia jej w komfortowe łóżko. Oparcie tego modelu wykonane jest z pianki poliuretanowej-wysokoelastycznej, co zapewnia wyjątkowy komfort podczas korzystania z niej w ciągu dnia, jak i o późnych porach wieczornych. Dodatkowo sprężyny faliste znajdujące się w siedzisku, zapewniają dobre podparcie dla placów. Co więcej, bok tej kanapy do salonu posiada szerokość 13 cm, dzięki czemu można swobodnie dostosować jego proporcje do różnych wymiarów danego pokoju dziennego. To rozwiązanie zapewnia zatem elastyczność w aranżacji przestrzeni, niezależnie od metrażu, jakim w danym momencie dysponujemy!