Jasny salon to miejsce pełne aranżacyjnej harmonii. Wybór takich odcieni sprawia, że nawet w przypadku mniejszych pomieszczeń mamy wrażenie przestronności. Nie dziwi zatem, że przy urządzaniu wnętrz bardzo często trzymamy się jasnych kolorów, te ciemniejsze wykorzystując raczej jako akcenty. Przy czym nierzadko idziemy całkowicie w minimalizm, w typowo skandynawskim stylu, gdzie króluje przede wszystkim neutralna biel i jasne odcienie szarości oraz pastele. Pytanie, na które dzisiaj odpowiemy, będzie dotyczyć tego, jaki wybrać narożnik do salonu w jasnych kolorach. No więc, jaki narożnik będzie pasować do jasnego salonu? Już odpowiadamy!

Jaki narożnik będzie pasować do jasnego salonu w minimalistycznym stylu

Jeśli stawiasz na salon w minimalistycznym stylu, to tutaj królują przede wszystkim jasne kolory neutralne, czyli oczywiście uniwersalna i ponadczasowa biel, a także jasne odcienie szarości i beżu. Są to najpopularniejsze palety barw, które pozwalają na stworzenie wnętrza o bardzo spokojnym, jasnym i zharmonizowanym charakterze. Tym samym w kwestii tego, jakie narożniki do salonu w jasnych kolorach będą pasować, należy wybierać te, których obicia są wykonane z materiałów utrzymanych w kolorach neutralnych, czyli bieli, ewentualnie kremowych lub jasnoszarych.

Doskonałym przykładem takiego narożnika do jasnego salonu jest biały narożnik Reggio, który odznacza się bardzo eleganckim i stylowym, ale przy tym minimalistycznym wzornictwem. Kolejnym dobrym wyborem dla jasnych aranżacji salonowych jest dostępny w odcieniu jasnokremowym przepiękny narożnik Plaza, który został osadzony na bardzo stylowych nóżkach.

Oczywiście narożnik do salonu w jasnych kolorach, odznaczający się minimalistycznym stylem, nie musi koniecznie być biały, kremowy czy jasnoszary. Doskonale sprawdzają się również narożniki w odcieniach pastelowych, takie jak narożnik Ambra w jasnozielonym kolorze czy jasnoniebieski narożnik Hampton. To jest jednak tylko jedna strona aranżacji jasnych salonów. Jest też inna, nieco odważniejsza i przełamująca schematy.

Narożnik do salonu w jasnych kolorach – a może szczypta kontrastu?

W przypadku dużych, przestronnych salonów, które są utrzymane w jasnej kolorystyce, warto pomyśleć o narożnikach tapicerowanych dostępnych w kolorach nieco bardziej kontrastowych. W takim przypadku optyczne pomniejszenie przestrzeni nie stanowi raczej większego zagrożenia. Jest wręcz przeciwnie, trochę ciemniejszy narożnik może dodać wnętrzu nieco przytulności – zwłaszcza wtedy, gdy faktycznie w aranżacji salonu przeważa biel czy odcienie jasnej szarości albo odcienie typowo pastelowe. Ponadto z pewnością doda mu oryginalności i przysłowiowego pazura.

Jaki wybrać narożnik do salonu w jasnych kolorach, jeśli chcemy wykorzystać go jako dekoracyjny akcent? W tym przypadku wszystko zależy od tego, jaki efekt dokładnie chcesz uzyskać. Jeśli ma to być naprawdę mocny i oryginalny kontrast, a przy okazji zachowana będzie ciągłość aranżacji, czyli w otoczeniu będą również inne elementy czy drobiazgi o podobnej kolorystyce, to można postawić na rozwiązania odważne. Doskonałym przykładem będzie tutaj musztardowy narożnik Orlando, o niemalże kanarkowym odcieniu. Kolejną ciekawą propozycją jest narożnik Avivo w kolorze rudym. Tego typu barwy nie są wcale przytłaczające, a mogą świetnie urozmaicić jasny salon i nadać mu nieco przytulności.

Oczywiście można całkowicie zaszaleć i wybrać narożnik w kolorze czarnym, brązowym lub granatowym, ale to już naprawdę trzeba dobrze przemyśleć, ponieważ duży narożnik w bardzo ciemnym kolorze może przyćmić pozostałe jasne elementy wystroju i jasna aranżacja salonu już nie będzie tak jasna, jak tego oczekiwaliśmy.

Jaki wybrać narożnik do salonu w jasnych kolorach – patrz na design i dodatki

Narożnik do jasnego salonu nie musi mieć stricte minimalistycznej formy, może być bardziej fantazyjny i to zarówno pod względem swojego kształtu, jak i dodatków. Ciekawą propozycją w tym zakresie, która nada wnętrzu nieco charakteru, a równocześnie przytulności, jest narożnik Amsterdam o pięknych obłych kształtach, dostępny w jasnoszarym kolorze. Kolejnym interesującym rozwiązaniem są narożniki z metalowymi nóżkami.

narożnik pasujący do jasnego salonu

Taki ciekawy dodatek nadaje całej konstrukcji lekkości i wyjątkowego stylu. Dzięki temu narożniki doskonale odnajdują się we wnętrzach nie tylko jasnych, ale także minimalistycznych czy nowoczesnych. Tego typu narożnikami, które mogą być wyposażone w metalowe nóżki, są między innymi takie modele jak narożnik Misty. Przy czym narożnik ten dostępny jest w pięknym odcieniu szarości albo mleka migdałowego, które idealnie będą się komponować z salonem utrzymanym w jasnych kolorach.

Równie ciekawie, jednak nieco bardziej kontrastowo, będzie się prezentować w jasnym salonie narożnik na metalowych nóżkach Barcelona, oferowany w przepięknym szaroróżowym odcieniu, który może stanowić piękny i oryginalny akcent aranżacyjny.

ładny narożnik do jasnego salonu

Jaki kupić narożnik do jasnego salonu? Pamiętaj o funkcjonalności!

Kwestia tego, jaki narożnik do jasnego salonu będzie najlepszym wyborem, dotyczy nie tylko kolorystyki. Warto mieć na uwadze to, że narożniki do salonu w jasnych kolorach to naprawdę bogata oferta różnych modeli narożników, która obok kolorów – najczęściej tych jasnych i pastelowych, ewentualnie kontrastowych, obejmuje także różne rodzaje konstrukcji. I to również warto wziąć pod uwagę, ponieważ kolory w salonie to jedno, ale funkcjonalność narożnika to również ważna kwestia. Zatem kupując narożnik do jasnego salonu, zwróć także uwagę na jego funkcje dodatkowe, czyli przede wszystkim to, czy można na nim spać albo czy został wyposażony w inne komfortowe rozwiązania, takie jak na przykład funkcja relaks.