Wielu z nas zmaga się z ograniczoną przestrzenią mieszkania, co utrudnia posiadanie oddzielnego pokoju sypialnego, lub nawet pomieszczenia na pełnowymiarową sofę. W takich sytuacjach często decydujemy się na wielofunkcyjne meble do salonu. Przykładem takich mebli są narożniki z funkcją spania, relaksu czy wysuwanego siedziska. Te inteligentne rozwiązania mogą odgrywać szczególną rolę w kontekście zapewnienia wygodnego miejsca do wypoczynku w ciągu dnia i nocy.

Jeżeli rozważasz nabycie tego rodzaju mebla do swojego domu, przygotowaliśmy małe kompendium wiedzy, które pomoże Ci dokonać świadomego wyboru przed zakupem nowoczesnego narożnika rozkładanego!

jaki narożnik do salonu

Jaki wybrać narożnik do salonu?

Salon to przestrzeń, w której spędzasz zapewne większość swojego wolnego czasu.To tutaj znajdujesz chwilę na odpoczynek, relaksując się przy telewizji, lub wczytując się w lekturę ulubionej książki. Zapewne spełnia ona także dla Ciebie rolę pokoju gościnnego, w którym przyjmujesz bliskie sobie osoby. Wybór zatem nowoczesnego narożnika, który jednocześnie sprosta wszystkim tym zadaniom, jak i harmonijnie wkomponuje się w aranżację wnętrza, stanowi istotne wyzwanie do podjęcia i zrealizowania.

Technologie w narożnikach. Systemy rozkładania

Dynamiczny rozwój technologii w dziedzinie mebli wypoczynkowych przynosi nowatorskie rozwiązania w kontekście wyposażenia wnętrz współdzielonych. Zaawansowane systemy rozkładania narożników, jak te z funkcją:

  • spania,
  • relaksu,
  • wysuwanego siedziska,

są jednymi z takich innowacyjnych podejść.

Przyjrzyjmy się zatem z bliska korzyściom, jakie mogą płynąć z wymienionych tutaj technologii nowoczesnych narożników rozkładanych!

Nowoczesne narożniki z wysuwanym siedziskiem

ekskluzywny narożnik

Najważniejszym elementem tego rodzaju nowoczesnych narożników jest innowacyjny system elektrycznego wysuwu siedziska. Dzięki niemu możesz dostosować głębokość miejsca, w którym siedzisz, do swoich własnych preferencji. Szczególnie jest to przydatne po długim, pełnym wyzwań dniu, gdy jedyne czego pragniesz, to zanurzyć się w miękkiej kanapie.

Jeśli masz ochotę na wydłużenie siedziska, tak, aby sięgało do granicy stolika kawowego, możesz to z łatwością zrobić za pomocą mechanizmu wysuwu miejsca siedzącego, do nawet 25 centymetrów. Jeżeli z kolei będziesz miał potrzebę skrócenia długości mebla, to zrobisz to za sprawą ustawienia siedziska do pozycji siedzącej. Warto w tym miejscu zdecydować się np. na narożnik z funkcją wysuwanego siedziska Eris,który pozwoli Ci zdobyć przestrzeń w salonie na bardziej lub mniej aktywne zajęcia.

jasny narożnik

Kolejną praktyczną cechą tego rodzaju narożników jest szezlong – element, który z pewnością zachwyci miłośników wypoczynku w wyprostowanej lub leżącej pozycji. Ten unikalny model kanapy, jak np. narożnik z funkcją wysuwanego siedziska Misty, składa się z wydłużonego fotela z lekko wygiętym wezgłowiem. Podobnie jak w przypadku pierwszego rozwiązania, również i tutaj można dostrzec zastosowanie elementów modułowych. Dzięki elektrycznemu mechanizmowi wysuwu możesz płynnie dostosować pozycję narożnika rozkładanego do swoich własnych upodobań, bez konieczności włożenia w to wielkiego wysiłku.

Narożniki z funkcją spania

narożnik do salonu

Narożnik z funkcją spania Ambra, dzięki wbudowanej ottomanii staje się niezwykle praktycznym rozwiązaniem dla domu. Nie tylko idealnie pomieści na swojej powierzchni kilka osób, umożliwiając spędzenie dobrego czasu z przyjaciółmi, ale też zapewni wygodę domownikom za sprawą wyposażenia w miękkie:

  • oparcie,
  • poduszki
  • podłokietniki.

Prosty i szybki mechanizm rozkładania wzbogaca mebel o przestronną oraz wygodną powierzchnię do spania, przechowywania i siedzenia.

elegancki narożnik

Jeśli chcesz urządzić swoje wnętrze nietypowymi meblami do wypoczynku, zastanów się nad wyborem elementów modułowych. Dzięki nim można zaprojektować oryginalny narożnik z nowatorskimi funkcjami. Jeden z takich mebli to wielosegmentowy narożnik do spania Hampton, który posiada specjalny system rozkładania typu DELFIN, pozwalający na przekształcenie go w wygodne łóżko dwuosobowe. To idealne rozwiązanie dla mieszkań, gdzie mebel ma pełnić zarówno funkcję do wypoczynku, jak i sypialnianą. Co więcej, dzięki regulowanym zagłówkom, możesz dostosować oparcie pod głowę, co zapewni Ci przyjemne uczucie odprężenia oraz komfortu.

Narożniki rozkładane z funkcją relaks

modny narożnik

Nowoczesne narożniki z funkcją relaks, jak Plaza, powstały z myślą o tych osobach, które pragną wzbogacić swój salon o mebel łączący funkcjonalność z komfortem. Za pomocą intuicyjnego sterowania sensorycznego, możesz dostosować pozycję mebla do swoich własnych preferencji jednym płynnym ruchemdłoni. Nasze propozycje narożników rozkładanych z funkcją relaks oferują także opcje z regulowanymi zagłówkami sterowanymi za pomocą dotyku, które zapewnią Ci nowy poziom odpoczynku.

Tego rodzaju nowoczesne narożniki z funkcją relaks mogą posiadać również regulowany podłokietnik. Efektem czego ten typ mebli ma szansę zapewnić domownikom możliwość swobodnego ułożenia rąk w ulubionej pozycji, doskonale podtrzymując kluczowe obszary tych części ciała.

Inne innowacje w nowoczesnych narożnikach rozkładanych

Czy uwielbiasz towarzystwo kotów, czy psów, ale niechętnie godzisz się na ciągłe usuwanie sierści, lub obawiasz się o zniszczenie tkaniny pazurkami? Wybór idealnej tkaniny pet friendly w nowoczesnych narożnikach rozkładanych może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Dzięki specjalnym właściwościom tkaniny, takim, jak na przykład odporność na zabrudzenia oraz łatwość w czyszczeniu pozwala właścicielom zwierząt cieszyć się ich obecnością bez zbędnych trosk!

W ofercie asortymentu naszego sklepu mamy nowoczesne narożniki rozkładane, typu Tango, które są dostępne w różnych wariantach pod kątem materiałów. Znajdziesz u nas meble z tkaniną:

  • antybakteryjną,
  • hydrofobową,
  • czy ekologiczną.

Podsumowując, jeśli zmagasz się z wyborem odpowiedniego modelu narożnika, warto najpierw zastanowić się nad funkcjami, jakie powinien on spełniać. Dla wielu osób kluczową rolę będzie odgrywał mebel z możliwością rozkładania sofy narożnej, zwłaszcza jeśli część współdzielona będzie pełnić sporadycznie funkcję pokoju gościnnego. Inni z kolei będą mogli preferować narożniki rozkładane z pojemnikiem na pościel, który dostarcza dodatkowej przestrzeni do przechowywania. Tak naprawdę tylko od Ciebie będzie zależeć, na które z nich się zdecydujesz! W naszej ofercie znajdziesz wiele pasujących opcji.