Mystic – antybakteryjna tkanina, którą wyczyścisz samą wodą

Mystic to przyjemna w dotyku tkanina o eleganckim charakterze oraz wysokim komforcie użytkowania. Jest łatwa w czyszczeniu i higieniczna. Zobacz, w jaki sposób tkanina chroni Cię przed wirusami i bakteriami, a także co wpływa na jej zwiększoną wytrzymałość na plamy.

Z tego artykułu dowiesz się: 

  • jakie właściwości ma tkanina Mystic, 
  • jakie jest zastosowanie tkaniny, 
  • jak dbać o meble w tkaninie Mystic, 
  • jak prawidłowo czyścić meble z tkaniną Mystic. 

Tkanina Mystic – jakie ma właściwości? 

Tkanina obiciowa Mystic wyróżnia się ponadczasową elegancją i wygodą użytkowania. Została wykonana z miękkiego, przyjemnego w dotyku poliestru (PES) i wykończona w technologii Aquaclean®. Ten innowacyjny sposób wykończenia materiału polega na pokrywaniu jego włókien niewidzialną warstwą molekularną, która zapobiega wnikaniu zanieczyszczeń w tkaninę. Efektem jest powierzchnia łatwa do czyszczenia. Zabrudzenia takie jak atrament, kawa, wino, czekolada, sos, tłuszcz, krem czy błoto usuniesz za pomocą samej wody lub szarego mydła, bez konieczności prania całego obicia. 

Aby pomóc Ci lepiej dbać o zdrowie, tkanina jest chroniona technologią Safe Front®. Certyfikaty potwierdzają zmniejszenie aktywności wirusów o ponad 91% po 2 godzinach ciągłego kontaktu oraz bakterii o 99,99% po 24 godzinach w porównaniu do tkanin bez ochrony. Technologia nie tylko zmniejsza aktywność wirusów i bakterii, lecz także zapobiega ich wnikaniu w głąb tkaniny. 

Aby pomóc Ci lepiej dbać o zdrowie, tkanina jest chroniona technologią Safe Front®. Certyfikaty potwierdzają zmniejszenie aktywności wirusów o ponad 91% po 2 godzinach ciągłego kontaktu oraz bakterii o 99,99% po 24 godzinach w porównaniu do tkanin bez ochrony. Technologia nie tylko zmniejsza aktywność wirusów i bakterii, lecz także zapobiega ich wnikaniu w głąb tkaniny. 

Zastosowanie tkaniny – zobacz, czy sprawdzi się w Twoim domu 

Ze względu na swoje antybakteryjne i antywirusowe właściwości tkanina Mystic świetnie sprawdzi się np. na sofach czy łóżkach tapicerowanych, z których korzystają dzieci lub alergicy. Higieniczna powierzchnia pozwala na odpoczynek w zdrowych warunkach. Wybierz tkaninę Mystic i zyskaj wsparcie w walce z alergią i z roztoczami. Znacząco ograniczysz kontakt ze bakteriami i wirusami. 

Wyjątkowo łatwa pielęgnacja obicia oraz jego odporność na wchłanianie zabrudzeń to atuty, które docenią szczególnie rodziny z małymi dziećmi. Możliwość pozbycia się plam z sosu, czekolady czy flamastrów za pomocą czystej wody to dla wielu rodziców prawdziwe wybawienie. Nie trzeba za każdym razem zlecać profesjonalnego czyszczenia, by cieszyć się eleganckim kompletem wypoczynkowym bez śladu plam. 

Pielęgnacja obicia Mystic – jak utrzymać je w idealnym stanie? 

Aby tkanina przez długi czas zachowała swoje właściwości i nieskazitelny wygląd, należy odpowiednio o nią dbać. Wśród polecanych zabiegów pielęgnacyjnych trzeba wymienić przede wszystkim delikatne odkurzanie miękką końcówką. Odkurzaj sofę regularnie, tak by zapobiegać zaleganiu kurzu i okruszków. Okresowo zlecaj wyspecjalizowanej firmie gruntowne czyszczenie mebla. 

Pamiętaj także, by wszelkie zabrudzenia usuwać tak szybko, jak tylko jest to możliwe. W ten sposób zwiększasz szanse na bezproblemowe pozbycie się plam i ułatwiasz sobie pracę. Wykorzystaj metodę czyszczenia za pomocą wody lub szarego mydła w przypadku uporczywych zabrudzeń. 

Jak prawidłowo czyścić tkaninę? Wystarczy woda! 

Jeśli chcesz pozbyć się zabrudzeń na swojej sofie, wykorzystaj wilgotną ściereczkę z mikrofibry. Lekko nasącz ją wodą i czyść tkaninę okrężnymi ruchami. W przypadku poplamienia tkaniny usuń nadmiar rozlanej substancji z obicia, a następnie zwilż plamę wodą – na przykład za pomocą mokrej ściereczki. Kolejnym etapem jest dociśnięcie szmatki i wykonywanie okrężnych ruchów do momentu, gdy całkowicie pozbędziesz się plamy. Jeśli nie chce zniknąć, ponownie zwilż ją wodą i czyść. 

Większości zabrudzeń pozbędziesz się za pomocą samej wody. Pozostaw materiał do całkowitego wyschnięcia. Pamiętaj, by do czyszczenia obicia nie używać ostrych szczotek oraz czyścików. 

Zdecyduj się na zwiększoną ochronę na bakterie i wirusy oraz łatwą do wyczyszczenia tkaninę Mystic – postaw na zdrowie i komfort całej rodziny

Zainspiruj się

Sunny – jedna tkanina obiciowa, wiele ciekawych możliwości

Niewiele materiałów wykorzystywanych w branży meblarskiej ma równie ciekawą ofertę kolorysty...

Sofia – połączenie piękna i funkcjonalności w najlepszym wydaniu

Skuteczne połączenie ze sobą wysokiej funkcjonalności z walorami estetycznymi nie jest wcale...

Letto – praktyczna doskonałość dla Twoich mebli

Każdego z nas cieszą piękne tkaniny obiciowe, jednak gdy tkaniny te wyróżniają się nie tylko...