Wygodny narożnik rozkładany jako centralny punkt kącika telewizyjnego w Twoim salonie

Salon to w każdym domu pomieszczenie reprezentacyjne, służące do podejmowania gości, ale też do zwykłego, codziennego wypoczynku i relaksu. A jeśli relaks i wypoczynek, to przydałby się również zestaw kina domowego wraz ze swoim najważniejszym elementem. Elementem tym powinien być nowoczesny, rozkładany narożnik, na którym można ułożyć się swobodnie i dać się porwać dźwiękom oraz obrazom. W jaki sposób powinieneś zaaranżować swój salon, aby stworzyć w nim idealny kącik telewizyjny?

Jak powinien wyglądać salon mieszczący zestaw kina domowego? Które jego elementy najmocniej wpłyną na jakość doznań dźwiękowych i wizualnych?

Aby stworzyć dobrej jakości kącik telewizyjny w salonie przy pomocy profesjonalnego zestawu kina domowego, nie wystarczy wstawić tam odpowiedni sprzęt audio-video oraz kilka foteli. Salon, który ma służyć do relaksu przy dobrym filmie czy muzyce, musi zostać wzbogacony o kilka kluczowych elementów, bez których osiągnięty efekt nigdy nie będzie w pełni zadowalający. Co to za elementy?

  • Zestaw kina domowego – to oczywiste, szczegółami zaś zajmiemy się poniżej.
  • Izolacja akustyczna – tak ściany, jak i sufit powinny być zaizolowane akustycznie, co pozwoli dźwiękom rozchodzić się w optymalny sposób. Wykorzystanie sufitu podwieszanego oraz pokrycie ścian materiałem pochłaniającym dźwięk byłoby rozwiązaniem idealnym. Warto też usunąć z takiego salonu wszelkie lustra czy inne twarde powierzchnie odbijające dźwięk.
  • Oświetlenie i kolorystyka – bardzo ważny będzie tu dobór źródeł światła sztucznego (ma być delikatne i rozproszone) oraz sposób ochrony przed światłem słonecznym (zalecamy zamontowanie rolet zewnętrznych), które źle wpływa na jakość obrazu.
  • Komplet wypoczynkowy – aby móc cieszyć się dobrym filmem, trzeba mieć go na czym obejrzeć. Tu możemy Ci zaproponować przede wszystkim duże, rozkładane narożniki do salonu (doskonałe dla koneserów kina, całych rodzin, a także na romantyczne wieczory we dwoje) lub sofy modułowe.

Każdy z tych elementów znacząco poprawi Twój komfort i przyjemność czerpaną z oglądanych filmów, dlatego też do każdego z nich powinieneś podejść ze szczególną uwagą.

Z czego powinien składać się zestaw kina domowego do salonu? Jakiego rodzaju sprzęt pozwoli stworzyć doskonały kącik telewizyjny w tym pomieszczeniu?

O sprzęcie używanym do stworzenia kina domowego w salonie powiedziano już bardzo wiele. My skupimy się jedynie na dwóch podstawowych zasadach, o których koniecznie powinieneś pamiętać. A zasadami tymi są:

  • Dobór zestawu głośnikowego w konfiguracji co najmniej 5.1 – 5 głośników, w tym głośnik centralny, oraz subwoofer.
  • Rozstawienie głośników tak, aby otaczały miejsce zajmowane przez oglądających – jeśli zdecydujesz się właśnie na narożnik rozkładany do salonu i zestaw audio w konfiguracji 5.1, pamiętaj o tym, aby dwa głośniki boczne ustawić po obu stronach ekranu, a dwa z tyłu, po obu stronach narożnika. Głośnik centralny musi znajdować się pod samym ekranem.

Jeśli z jakiegoś powodu za Twoim narożnikiem nie będzie już miejsca na głośniki lub też zwyczajnie nie chcesz zajmować go sporymi, stojącymi na ziemi głośnikami, możesz wybrać zestaw audio z głośnikami wpuszczanymi w sufit podwieszany. Pamiętaj jednak wówczas o tym, że przy takim rozwiązaniu ewentualne przemeblowanie i przesuwanie narożnika w inne miejsce zepsuje cały efekt!

Narożniki rozkładane

Dlaczego centralnym punktem salonu z kinem domowym powinien być właśnie nowoczesny narożnik rozkładany?

Warunkiem koniecznym do korzystania w pełni z możliwości kina domowego, do cieszenia się dźwiękiem przestrzennym i doskonałym obrazem, jest komfort. Jeśli marzy Ci się komfort na poziomie niedostępnym nawet w profesjonalnej sali kinowej, powinieneś szczególnie mocno zadbać o to, aby stworzyć sobie miejsce do wygodnego oglądania filmów czy słuchania muzyki w jak najswobodniejszej pozycji. Jeśli do tego przewidujesz korzystać z kina domowego z całą rodziną lub przynajmniej we dwoje, koniecznie już powinieneś postawić właśnie na jeden z naszych nowoczesnych, rozkładanych narożników. Które modele możemy Ci szczególnie mocno polecić? Jakie narożniki z pewnością sprawdzą się w roli kinowego fotela w wersji XXL?

  • Narożnik AVIVO – szeroki, wygodny, z ruchomymi zagłówkami i funkcją spania.
  • Narożnik HAMPTON – o nieco klasycznej, eleganckiej stylizacji, zapewniający doskonały komfort kilku osobom jednocześnie.
  • Narożnik EDIT – niezwykle przestronny, rozbudowany, z pojemnikiem, funkcją spania, przesuwanym oparciem i ruchomym zagłówkiem. Doskonały nie tylko na seanse kina familijnego.

Pamiętaj, że jedną z podstawowych zalet każdego z naszych narożników jest wielofunkcyjność. Taki rozkładany narożnik do salonu na co dzień może z powodzeniem służyć do wypoczynku z książką w ręku, jako miejsce na popołudniową herbatkę z przyjaciółmi, a nocą również do spania. Szczególnie przydatny okazuje się wówczas, gdy zachodzi konieczność przenocowania niespodziewanych (lub spodziewanych) gości. Z pewnością każdy z zaproponowanych przez nas modeli zapewni im wówczas spokojny i bardzo komfortowy sen.