Wygodny narożnik rozkładany jako centralny punkt kącika telewizyjnego w Twoim salonie

Salon to w każdym domu pomieszczenie reprezentacyjne, służące do podejmowania gości, ale też do zwykłego, codziennego wypoczynku i relaksu. A jeśli relaks i wypoczynek, to przydałby się również zestaw kina domowego wraz ze swoim najważniejszym elementem. Elementem tym powinien być nowoczesny, rozkładany narożnik, na którym można ułożyć się swobodnie i dać się porwać dźwiękom oraz obrazom. W jaki sposób powinieneś zaaranżować swój salon, aby stworzyć w nim idealny kącik telewizyjny?

Jak powinien wyglądać salon mieszczący zestaw kina domowego? Które jego elementy najmocniej wpłyną na jakość doznań dźwiękowych i wizualnych?

Aby stworzyć dobrej jakości kącik telewizyjny w salonie przy pomocy profesjonalnego zestawu kina domowego, nie wystarczy wstawić tam odpowiedni sprzęt audio-video oraz kilka foteli. Salon, który ma służyć do relaksu przy dobrym filmie czy muzyce, musi zostać wzbogacony o kilka kluczowych elementów, bez których osiągnięty efekt nigdy nie będzie w pełni zadowalający. Co to za elementy?

  • Zestaw kina domowego – to oczywiste, szczegółami zaś zajmiemy się poniżej.
  • Izolacja akustyczna – tak ściany, jak i sufit powinny być zaizolowane akustycznie, co pozwoli dźwiękom rozchodzić się w optymalny sposób. Wykorzystanie sufitu podwieszanego oraz pokrycie ścian materiałem pochłaniającym dźwięk byłoby rozwiązaniem idealnym. Warto też usunąć z takiego salonu wszelkie lustra czy inne twarde powierzchnie odbijające dźwięk.
  • Oświetlenie i kolorystyka – bardzo ważny będzie tu dobór źródeł światła sztucznego (ma być delikatne i rozproszone) oraz sposób ochrony przed światłem słonecznym (zalecamy zamontowanie rolet zewnętrznych), które źle wpływa na jakość obrazu.
  • Komplet wypoczynkowy – aby móc cieszyć się dobrym filmem, trzeba mieć go na czym obejrzeć. Tu możemy Ci zaproponować przede wszystkim duże, rozkładane narożniki do salonu (doskonałe dla koneserów kina, całych rodzin, a także na romantyczne wieczory we dwoje) lub sofy modułowe.

Każdy z tych elementów znacząco poprawi Twój komfort i przyjemność czerpaną z oglądanych filmów, dlatego też do każdego z nich powinieneś podejść ze szczególną uwagą.

Z czego powinien składać się zestaw kina domowego do salonu? Jakiego rodzaju sprzęt pozwoli stworzyć doskonały kącik telewizyjny w tym pomieszczeniu?

O sprzęcie używanym do stworzenia kina domowego w salonie powiedziano już bardzo wiele. My skupimy się jedynie na dwóch podstawowych zasadach, o których koniecznie powinieneś pamiętać. A zasadami tymi są:

  • Dobór zestawu głośnikowego w konfiguracji co najmniej 5.1 – 5 głośników, w tym głośnik centralny, oraz subwoofer.
  • Rozstawienie głośników tak, aby otaczały miejsce zajmowane przez oglądających – jeśli zdecydujesz się właśnie na narożnik rozkładany do salonu i zestaw audio w konfiguracji 5.1, pamiętaj o tym, aby dwa głośniki boczne ustawić po obu stronach ekranu, a dwa z tyłu, po obu stronach narożnika. Głośnik centralny musi znajdować się pod samym ekranem.

Jeśli z jakiegoś powodu za Twoim narożnikiem nie będzie już miejsca na głośniki lub też zwyczajnie nie chcesz zajmować go sporymi, stojącymi na ziemi głośnikami, możesz wybrać zestaw audio z głośnikami wpuszczanymi w sufit podwieszany. Pamiętaj jednak wówczas o tym, że przy takim rozwiązaniu ewentualne przemeblowanie i przesuwanie narożnika w inne miejsce zepsuje cały efekt!

Narożniki rozkładane

Dlaczego centralnym punktem salonu z kinem domowym powinien być właśnie nowoczesny narożnik rozkładany?

Warunkiem koniecznym do korzystania w pełni z możliwości kina domowego, do cieszenia się dźwiękiem przestrzennym i doskonałym obrazem, jest komfort. Jeśli marzy Ci się komfort na poziomie niedostępnym nawet w profesjonalnej sali kinowej, powinieneś szczególnie mocno zadbać o to, aby stworzyć sobie miejsce do wygodnego oglądania filmów czy słuchania muzyki w jak najswobodniejszej pozycji. Jeśli do tego przewidujesz korzystać z kina domowego z całą rodziną lub przynajmniej we dwoje, koniecznie już powinieneś postawić właśnie na jeden z naszych nowoczesnych, rozkładanych narożników. Które modele możemy Ci szczególnie mocno polecić? Jakie narożniki z pewnością sprawdzą się w roli kinowego fotela w wersji XXL?

  • Narożnik AVIVO – szeroki, wygodny, z ruchomymi zagłówkami i funkcją spania.
  • Narożnik HAMPTON – o nieco klasycznej, eleganckiej stylizacji, zapewniający doskonały komfort kilku osobom jednocześnie.
  • Narożnik EDIT – niezwykle przestronny, rozbudowany, z pojemnikiem, funkcją spania, przesuwanym oparciem i ruchomym zagłówkiem. Doskonały nie tylko na seanse kina familijnego.

Pamiętaj, że jedną z podstawowych zalet każdego z naszych narożników jest wielofunkcyjność. Taki rozkładany narożnik do salonu na co dzień może z powodzeniem służyć do wypoczynku z książką w ręku, jako miejsce na popołudniową herbatkę z przyjaciółmi, a nocą również do spania. Szczególnie przydatny okazuje się wówczas, gdy zachodzi konieczność przenocowania niespodziewanych (lub spodziewanych) gości. Z pewnością każdy z zaproponowanych przez nas modeli zapewni im wówczas spokojny i bardzo komfortowy sen.

Zainspiruj się

Trendy wnętrzarskie 2022. Przygotuj się na nowe inspiracje dla Twojego domu lub mieszkania

Nowy rok to również nowe trendy w aranżacji wnętrz. Prognozy na rok 2022 w tym zakresie wygl...

Kolorowe fotele do salonu, czyli nowy trend, który pozostanie z nami na dłużej

Trendy od zawsze kreowane były poprzez możliwości. Gdy na rynku dostępne były fotele jedynie...

Aranżacja funkcjonalnej kawalerki. Jak prawidłowo dobierać meble do małego mieszkania?

Mogłoby się wydawać, że im mniejsze jest mieszkanie, tym mniejszy będzie problem z jego aran...