narożnik modułowy

W warunkach mieszkaniowych warto zadbać o komfortowy oraz funkcjonalny kącik do spania, oraz wypoczynku. Ważne jest jednak, aby ten obszar był wyposażony w wygodne meble, takie, jak sofy, fotele czy pufy, które zapewnią stuprocentową wygodę dla domowników, oraz przybyłych gości. W niniejszym wpisie omówimy różne typy narożników modułowych oraz kryteria, które należy wziąć pod uwagę przed ich ostatecznym zakupem!

Informacje w pigułce o klasycznych narożnikach

Aby zrozumieć, czym są narożniki modułowe, musimy zacząć od klasycznych rozwiązań, które są prostymi, ale przy tym funkcjonalnymi meblami wypoczynkowymi. Zazwyczaj znajdują swoje zastosowanie w salonach lub w sypialniach o ograniczonej przestrzeni – szczególnie popularne są modele z manualną funkcją spania, takie jak oferowany przez nas narożnik Avivo. Dzięki swoim rozmiarom, które po rozłożeniu wynoszą 120×200 cm, może służyć jako wygodne łóżko.

narożnik modułowy

Co więcej, nazwa tego typu mebli pochodzi od ich kształtu i możliwości aranżacyjnych, ponieważ doskonale pasują do narożników pomieszczeń, czyli miejsc, gdzie stykają się prostopadle dwie ściany. Mogą być zatem umieszczane bezpośrednio w kącie pokoju dziennego, jak i jako wolnostojące wyspy. Obie opcje mają swoje zalety i wady, a wybór zależy głównie od indywidualnych preferencji użytkowników oraz dostępnego metrażu. Klasyczne narożniki doskonale komponują się z dodatkowymi meblami, takimi jak stolik kawowy lub ława. Klasyczne opcje nie oferują jednak tak dużej elastyczności w aranżacji, jak te, które dają możliwość zmiany ich konfiguracji. A wszystko dlatego, że mają z reguły ustaloną formę i rozmiar, co ogranicza możliwość dostosowania ich do konkretnych potrzeb we własnym „M”. Dlatego, jeśli planujesz niespodziewany remont części współdzielonej czy wypoczynkowej, na pomoc mogą przyjść Ci narożniki modułowe!

Czym są narożniki modułowe?

Narożnik modułowy to szczególny rodzaj wyposażenia, które składa się z kilku elementów. Nazwa sugeruje, że mebel ten skonstruowany jest z segmentów, które można dowolnie zestawiać lub rozdzielać, tworząc różnorodne układy. Jedną z głównych zalet narożników modułowych jest ich wszechstronność. Dzięki temu, że pozwalają swobodnie dostosowywać ich rozmiar i konfigurację, dobrze sprawdzają się w różnych przestrzeniach, spełniając wszelkie preferencje użytkowników. Stąd z dużej sofy można na przykład łatwo stworzyć mniejsze zestawy wypoczynkowe, a z kilku mniejszych modułów złożyć większy narożnik do pokoju dziennego. Jest to cecha szczególnie pożądana przez osoby ceniące sobie kreatywne podejście do aranżacji prywatnych wnętrz. Nie jest więc niespodzianką, że doskonale prezentują się w pokojach o różnym metrażu, w tym również w otwartych salonach, gdzie można wykorzystać w pełni ich potencjał!

elegancki narożnik modułowy

Jaki narożnik wybrać?

W związku z tym, że narożniki modułowe stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem,  przed zakupem warto rozważyć, który model najlepiej spełni nasze oczekiwania.

Zalety narożników modułowych C

Jedno z ramion narożników modułowych „C” zwykle zakończone jest bokiem, który jednocześnie działa jako podłokietnik. Drugie ramię ma bardziej otwartą formę, co nadaje tym sofom subtelny wygląd. Obecnie dostępne są w różnych stylach, więc łatwo można je dopasować do indywidualnych preferencji mieszkańców. Sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, przestrzennych salonach, jak i w bardziej klasycznych aranżacjach wnętrz.

zalety narożników modułowych

Nasz wielofunkcyjny narożnik Barcelona z manualną funkcją spania cieszy się uznaniem wśród klientów poszukujących mebla 2w1 ze względu na ograniczony metraż mieszkania. A wszystko dlatego, że przyjmuje wymiary podstawowe:

  • 240 cm szerokości,
  • 116 cm głębokości,
  • 87-100 cm wysokości.

Składa się ponadto z dwóch modułów, gdzie jeden zawiera pojemnik na pościel, a kolejny jest wyposażony w system szufladowy typu DELFIN. Wszystkie one posiadają regulowane elementy, umożliwiające dostosowanie nachylenia zagłówka oraz przesunięcie oparcia na siedzisku.

Zalety narożników modułowych U

Dzięki swojej konstrukcji, ramiona tego rodzaju narożników modułowych układają się w kształt litery „U”, co pozwala uczestnikom spotkania swobodnie się komunikować i łatwiej nawiązywać kontakt wzrokowy podczas rozmowy. To z kolei pozytywnie wpływa na atmosferę każdej imprezy domowej. Co więcej, pomiędzy ramionami mebla znajduje się również miejsce na umieszczenie ławy lub stolika kawowego, co dodatkowo zwiększa funkcjonalność tego typu rozwiązań.

narożnik modułowy U

U-kształtny narożnik modułowy z funkcją spania TESLA daje Ci możliwość wyboru tkaniny, z której ma zostać wykonany. Przykładowo, zakupując model przyjazny alergikom – Mystic 250 (beż) czy Spirit 55 (pomarańcz) – uzyskasz właściwości antybakteryjne, które zapobiegną gromadzeniu się drobnoustrojów. Dodatkowo ta odsłona TESLA doskonale zaabsorbuje wilgoć, co pomoże utrzymać skórę suchą i zapobiegnie rozwojowi pleśni wewnątrz mebla modułowego. Z kolei stawiając na opcje Pet Friendly Imperial 314 (żółty) czy Imperial 60 (granat) – uzyskasz zwiększoną odpornością na zadrapania i wyrywanie nitek spowodowane przez kocie lub psie pazurki. A dzięki drobnemu splotowi oraz gładkiej powierzchni, znacząco ułatwisz sobie usuwanie sierści zwierzęcej.

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie kupić narożniki modułowe, zapraszamy do pełnej oferty naszego sklepu online, Wajnert! Znajdziesz u nas również m.in. model Barcelona z ruchomym zagłówkiem i przesuwanym oparciem czy Orlando z mobilnym oparciem na głowę, pojemnikiem na pościel i dostępnością w skórze!