Wnosimy radość do Twojego domu.

Zaczęliśmy od pasji i marzeń o tym, aby stać się jedną z wielu okazji do radości w Twoim domu. Projektując meble, dokładamy wszelkich starań, aby były one piękne i funkcjonalne. Uważnie badamy światowe trendy i czerpiemy z doświadczenia najważniejszych dla nas osób — naszych pracowników. I tak codziennie, już od ponad 35 lat.

Od ponad 35 lat marka, z pasją buduje lepsze, codzienne życie i tworzymy najważniejszą dla Ciebie przestrzeń – dom.

TO U NAS rodzinne

Za niezwykłością naszych mebli stoi rodzina. To właśnie jej zapał, pomysłowość i odwaga sprawiły, że meble Wajnert są nie tylko ładnie zaprojektowane, ale też w pełni użyteczne. Firma rodzinna Meble WAJNERT została założona przez Wiesława Wajnert w 1985 roku. Dziś Wajnert Meble to zespół osób, których profesjonalizm uzupełniają rodzinne więzy emocjonalne. Oprócz tego łączy nas miłość do tworzenia i chęć ciągłego poszukiwania nowych wyzwań. Dbamy, by każda kolekcja spełniła Twoje oczekiwania, by design mebla łączył się z funkcjonalnością i dawał satysfakcję z ich użytkowania. By radość użytkowania naszych mebli przekładała się na radość bycia razem – rodzinnie.

Rodzinna ekspansja  

Od samego początku to rodzina jest dla nas siłą napędową. Kiedy w 1985 roku wspólnie zaczęliśmy tworzyć meble w naszym pierwszym zakładzie, w miejscowości Ose, był to mały zakład z dwoma osobami na pokładzie. Każdy rok naszej działalności oraz zdobywane doświadczenia, powodował, że byliśmy jeszcze bardziej zmotywowani do sięgania po nasze marzenia.

Przez te wszystkie lata pasja i zaangażowanie pozwoliły nam stawać się jeszcze lepszymi. Pod koniec lat 90. zaczęliśmy budowę fabryki w Międzyborzu i otworzyliśmy się na nowy kierunek — produkcję mebli tapicerowanych. Nasze produkty zostały docenione na nie tylko na rynku krajowym, ale i na arenie międzynarodowej. Bardzo szybko udało nam się odkryć potencjał biznesowy takich przedsięwzięć, w efekcie czego zaczęliśmy otwierać własne salony meblowe. Meble to nasza miłość, dlatego chcieliśmy pochwalić się nimi na całym świecie. Determinacja i upór pozwoliły nam zbudować sieć ponad 300 dystrybutorów oraz zaistnieć na rynku międzynarodowym. Aktualnie nasza fabryka tworzy sofy, narożniki, łóżka czy fotele dla 22 krajów, mieszczących się na 3 różnych kontynentach.

Zaufani pracownicy — nasi eksperci

Początki naszej działalności pokazały nam, że nasza miłość do pięknych i designerskich mebli to niestety za mało, aby móc zmienić wygląd setki tysięcy wnętrz. Postawiliśmy więc na relacje i budowę silnego zespołu prawdziwych ekspertów. Wraz z rosnącą świadomością marki oraz budową nowych hal produkcyjnych, zadbaliśmy też o znalezienie najważniej siły napędowej, jaką są ludzie. Nasi pracownicy są z nami od kilkunastu lat, a w naszych zakładach często pracują całe rodziny. Doceniamy fakt, jak dużym zaufaniem nas darzą i dziękujemy, że razem z nami tworzą funkcjonalne, pełne pasji produkty na prawdziwie światowym poziomie.

Przyszłość z poszanowaniem przeszłości

Jako firma meblowa z tradycjami, która przez cały czas prężenie się rozwija, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne są zmiany. Dlatego na co dzień staramy się niezwykle odważne patrzeć w przyszłość, stojąc na fundamentach przeszłości. Ewolucja jest bowiem zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od rewolucji.

Obecny czas zobowiązuje nas do coraz większej dbałości o środowisko naturalne i racjonalnej eksploatacji zasobów naturalnych. Ekologia to dla nas nie tylko modny obecnie trend. To zasady, którymi staramy się kierować na każdej płaszczyźnie rozwoju firmy. W naszej codziennej pracy praktykujemy segregowanie odpadów, racjonalne gospodarowanie wodą i energią oraz materiałami używanymi do produkcji mebli. Chcemy podjąć proekologiczne wyzwanie i zmieniać świat małymi krokami. Zachęcamy Was do zaangażowania się w zrównoważone życie w domu i inspirowanie otoczenia do zmian na rzecz środowiska naturalnego. Chcemy dostarczać Wam produkt, który można nazwać w pełni „troskliwy” – troszczy się o Was i o Naszą planetę. Meble wyprodukowane z wykorzystaniem bezpiecznych materiałów oraz z wykorzystaniem tkanin ekologicznych, recyklingowych czy odpowiednich dla alergików są dowodem naszej troski o ekologiczny styl życia. Mamy nadzieję inspirować Was do zmian, do przyjrzenia się codziennym wyborom i prowadzenia domu w sposób przyjazny środowisku.

Zmieniliśmy już ponad 150 000 wnętrz

Jako polski producent mebli już od początku naszej działalności wzięliśmy na siebie odpowiedzialność za znajomość światowych trendów oraz doskonałe połączenie designu z wykorzystaniem użytecznych funkcji mebli. Wiemy, że projektowane przez nas meble trafią do Twojego domu, stając się jednym z elementów tworzących bliskość, wspierających ciepłe relacji, często przez długie lata.

Z Dumą wspominamy ostatnie 35 lat 

W 2020 roku razem z naszymi klientami świętowaliśmy 35 lat istnienia marki Wajnert. Z tej okazji zorganizowaliśmy konkurs, którego efekty pokazały nam, w jak dużym stopniu nasze meble przyczyniły się do tworzenia pięknych wspomnień wielu pokoleń. Wasze historie dodały nam siły i zapału do kolejnych 35 lat pracy, po to, abyśmy razem mogli tworzyć nowe, piękne meble i wspomnienia.

Dzisiaj tę energię, zaufanie i serdeczność przekazujemy Twojej rodzinie w postaci funkcjonalnych mebli. Jesteśmy pewni, że kiedy przyjrzysz się bliżej naszym meblom, odnajdziesz w nich tę samą pasję i miłość, która towarzyszy nam od ponad trzech dekad. Poznaj, zamieszczone na blogu, pomysły na zaaranżowanie najważniejszej przestrzeń na świecie. Twojego domu. Pozwól nam być jego częścią!

Zainspiruj się

Jaki puf sprawdzi się idealnie w Twoim przedpokoju? Czym i dlaczego warto się kierować przy jego wyborze?

Spotkałaś się kiedyś z pufem ustawionym w korytarzu lub przedpokoju? Ten niewielki mebel do ...

Fotel do czytania musi być nie tylko wygodny, ale przede wszystkim dopasowany do Twoich potrzeb. Co to oznacza w praktyce?

Fotele do czytania nie są odrębną kategorią mebli. Jest to raczej luźne określenie używane d...

Aranżacje wielkanocne 2022. Zadbaj o odpowiedni wystrój domu na Wielkanoc

Wszystkie szczególne okazje zasługują na odpowiednią oprawę. Dbamy więc o właściwą aranżację...