Wnosimy radość do Twojego domu.

Zaczęliśmy od pasji i marzeń o tym, aby stać się jedną z wielu okazji do radości w Twoim domu. Projektując meble, dokładamy wszelkich starań, aby były one piękne i funkcjonalne. Uważnie badamy światowe trendy i czerpiemy z doświadczenia najważniejszych dla nas osób — naszych pracowników. I tak codziennie, już od ponad 35 lat.

Od ponad 35 lat marka, z pasją buduje lepsze, codzienne życie i tworzymy najważniejszą dla Ciebie przestrzeń – dom.

TO U NAS rodzinne

Za niezwykłością naszych mebli stoi rodzina. To właśnie jej zapał, pomysłowość i odwaga sprawiły, że meble Wajnert są nie tylko ładnie zaprojektowane, ale też w pełni użyteczne. Firma rodzinna Meble WAJNERT została założona przez Wiesława Wajnert w 1985 roku. Dziś Wajnert Meble to zespół osób, których profesjonalizm uzupełniają rodzinne więzy emocjonalne. Oprócz tego łączy nas miłość do tworzenia i chęć ciągłego poszukiwania nowych wyzwań. Dbamy, by każda kolekcja spełniła Twoje oczekiwania, by design mebla łączył się z funkcjonalnością i dawał satysfakcję z ich użytkowania. By radość użytkowania naszych mebli przekładała się na radość bycia razem – rodzinnie.

Rodzinna ekspansja  

Od samego początku to rodzina jest dla nas siłą napędową. Kiedy w 1985 roku wspólnie zaczęliśmy tworzyć meble w naszym pierwszym zakładzie, w miejscowości Ose, był to mały zakład z dwoma osobami na pokładzie. Każdy rok naszej działalności oraz zdobywane doświadczenia, powodował, że byliśmy jeszcze bardziej zmotywowani do sięgania po nasze marzenia.

Przez te wszystkie lata pasja i zaangażowanie pozwoliły nam stawać się jeszcze lepszymi. Pod koniec lat 90. zaczęliśmy budowę fabryki w Międzyborzu i otworzyliśmy się na nowy kierunek — produkcję mebli tapicerowanych. Nasze produkty zostały docenione na nie tylko na rynku krajowym, ale i na arenie międzynarodowej. Bardzo szybko udało nam się odkryć potencjał biznesowy takich przedsięwzięć, w efekcie czego zaczęliśmy otwierać własne salony meblowe. Meble to nasza miłość, dlatego chcieliśmy pochwalić się nimi na całym świecie. Determinacja i upór pozwoliły nam zbudować sieć ponad 300 dystrybutorów oraz zaistnieć na rynku międzynarodowym. Aktualnie nasza fabryka tworzy sofy, narożniki, łóżka czy fotele dla 22 krajów, mieszczących się na 3 różnych kontynentach.

Zaufani pracownicy — nasi eksperci

Początki naszej działalności pokazały nam, że nasza miłość do pięknych i designerskich mebli to niestety za mało, aby móc zmienić wygląd setki tysięcy wnętrz. Postawiliśmy więc na relacje i budowę silnego zespołu prawdziwych ekspertów. Wraz z rosnącą świadomością marki oraz budową nowych hal produkcyjnych, zadbaliśmy też o znalezienie najważniej siły napędowej, jaką są ludzie. Nasi pracownicy są z nami od kilkunastu lat, a w naszych zakładach często pracują całe rodziny. Doceniamy fakt, jak dużym zaufaniem nas darzą i dziękujemy, że razem z nami tworzą funkcjonalne, pełne pasji produkty na prawdziwie światowym poziomie.

Przyszłość z poszanowaniem przeszłości

Jako firma meblowa z tradycjami, która przez cały czas prężenie się rozwija, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne są zmiany. Dlatego na co dzień staramy się niezwykle odważne patrzeć w przyszłość, stojąc na fundamentach przeszłości. Ewolucja jest bowiem zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od rewolucji.

Obecny czas zobowiązuje nas do coraz większej dbałości o środowisko naturalne i racjonalnej eksploatacji zasobów naturalnych. Ekologia to dla nas nie tylko modny obecnie trend. To zasady, którymi staramy się kierować na każdej płaszczyźnie rozwoju firmy. W naszej codziennej pracy praktykujemy segregowanie odpadów, racjonalne gospodarowanie wodą i energią oraz materiałami używanymi do produkcji mebli. Chcemy podjąć proekologiczne wyzwanie i zmieniać świat małymi krokami. Zachęcamy Was do zaangażowania się w zrównoważone życie w domu i inspirowanie otoczenia do zmian na rzecz środowiska naturalnego. Chcemy dostarczać Wam produkt, który można nazwać w pełni „troskliwy” – troszczy się o Was i o Naszą planetę. Meble wyprodukowane z wykorzystaniem bezpiecznych materiałów oraz z wykorzystaniem tkanin ekologicznych, recyklingowych czy odpowiednich dla alergików są dowodem naszej troski o ekologiczny styl życia. Mamy nadzieję inspirować Was do zmian, do przyjrzenia się codziennym wyborom i prowadzenia domu w sposób przyjazny środowisku.

Zmieniliśmy już ponad 150 000 wnętrz

Jako polski producent mebli już od początku naszej działalności wzięliśmy na siebie odpowiedzialność za znajomość światowych trendów oraz doskonałe połączenie designu z wykorzystaniem użytecznych funkcji mebli. Wiemy, że projektowane przez nas meble trafią do Twojego domu, stając się jednym z elementów tworzących bliskość, wspierających ciepłe relacji, często przez długie lata.

Z Dumą wspominamy ostatnie 35 lat 

W 2020 roku razem z naszymi klientami świętowaliśmy 35 lat istnienia marki Wajnert. Z tej okazji zorganizowaliśmy konkurs, którego efekty pokazały nam, w jak dużym stopniu nasze meble przyczyniły się do tworzenia pięknych wspomnień wielu pokoleń. Wasze historie dodały nam siły i zapału do kolejnych 35 lat pracy, po to, abyśmy razem mogli tworzyć nowe, piękne meble i wspomnienia.

Dzisiaj tę energię, zaufanie i serdeczność przekazujemy Twojej rodzinie w postaci funkcjonalnych mebli. Jesteśmy pewni, że kiedy przyjrzysz się bliżej naszym meblom, odnajdziesz w nich tę samą pasję i miłość, która towarzyszy nam od ponad trzech dekad. Poznaj, zamieszczone na blogu, pomysły na zaaranżowanie najważniejszej przestrzeń na świecie. Twojego domu. Pozwól nam być jego częścią!