Pomysły na aranżację sypialni – urządź ją w 4 prostych krokach.

Każdy z nas średnio 1/3 życia spędza na spaniu. Jeszcze więcej czasu spędzamy w łóżku, a także po prostu w sypialni. Czy może więc dziwić fakt, że to właśnie sypialnia uznawana jest powszechnie za jedno z najważniejszych, a być może nawet najważniejsze pomieszczenie w naszych domach i mieszkaniach? Czy może dziwić, że do aranżacji sypialni przykładamy szczególną wagę? Skoro spędzamy w niej tak wiele czasu, warto zadbać o to, aby czas ten spędzany był w jak najmilszym i najciekawszym wizualnie otoczeniu. Sprawdź, jak o to zadbać?

Krok 1. Najważniejszy jest pomysł. Jak powinna wyglądać Twoja wymarzona sypialnia?

Wbrew temu, co radzą niektórzy, aranżowania sypialni wcale nie zaczynamy od koloru. Aranżację nowoczesnych sypialni zawsze należy zaczynać od pomysłu. Ma być to pomysł ogólny, zawierające proste wyobrażenie efektu końcowego. Jak stworzyć taki pomysł? To nic trudnego. Zamknij oczy i wyobraź sobie swoją wymarzoną sypialnię. Obraz, który wyświetli Ci się pod powiekami, będzie zapewne zawierał podstawowe elementy, o jakie powinnaś się oprzeć przy projektowaniu tego pomieszczenia. A jeśli obrazów tych będzie kilka, poświęć chwilę na „przymierzenie się” do każdego z nich i wybierz ten, w którym będziesz się czuła najlepiej.

I pamiętaj, że żadna aranżacja sypialni nie jest rozwiązaniem na zawsze. Jedną z najlepszych cech nowoczesnych wnętrz jest to, iż możemy zmieniać ich wystrój regularnie co jakiś czas. Wszystko po to, by czuć się w nich jak najlepiej.

Nowoczesne sypialnie aranżacje

Krok 2. Do pomysłu dobierz konkretny styl. Jaki styl wnętrzarski najlepiej wpisze się w Twój pomysł na sypialnię?

Masz już pomysł na aranżację sypialni, teraz zastanów się nad tym, jaki styl wnętrzarski będzie tym właściwym do osiągnięcia pożądanego efektu. W urządzaniu sypialni zawsze warto oprzeć się o jakiś konkretny, opisany i usystematyzowany styl. Rozwiązanie to bardzo ułatwi Ci wybór barw, mebli i dodatków. Masz pomysł, który wpisuje się w ramy stylu skandynawskiego? Szukasz mebli do sypialni odpowiadających jego wymogom, a więc prostych, funkcjonalnych, nieco minimalistycznych i koniecznie w jasnych kolorach. A może Twój pomysł to raczej sypialnia w stylu angielskim? I z tym nie będzie problemu. Wystarczy wiedzieć, czego szukać i o co pytać. Trzymaj się ogólnych wytycznych stworzonych na bazie lat pracy projektantów wnętrz, dzięki temu ograniczasz ryzyko stworzenia nieprzystającej do niczego kompozycji.

Pomysł na aranżację sypialni

Krok 3. Do stylu dobierz kolory. Jakie barw powinny dominować w Twojej sypialni, a jakie ją uzupełniać?

Jak urządzić sypialnię? Dobór kolorów to dopiero trzeci etap tego procesu. Powinien wynikać wprost z Twojego pomysłu. Ty wiesz najlepiej, czy chcesz mieć sypialnię w ciemnych, czy w jasnych barwach; nasyconą głębią kolorów, czy raczej pełną delikatnych pasteli. Dobór konkretnego stylu będzie stanowił tu kolejną podpowiedź, gdyż każdy styl ma własną paletę barw. Tobie pozostaje teraz jedynie wybrać spośród propozycji i uporządkować całość zgodnie z własnymi oczekiwaniami. W ten sposób całość pracy nad aranżacją pomieszczenia upłynie Ci sprawnie i przyjemnie.

Jak umeblować sypialnię

Krok 4. Do kolorów dobierz meble. Jak umeblować swoją sypialnię i jakie łóżko do sypialni wstawić?

Przyszedł czas na szczegóły, które dla wielu stanowią główny i najważniejszy etap aranżowania każdej sypialni. Wyposażanie pomieszczenia w meble w każdym innym wypadku byłoby procesem co najmniej kłopotliwym, jeśli jednak postępujesz według naszych rad, większość pracy masz już za sobą. Masz już przecież pomysł na to, co chcesz osiągnąć. Wiesz również, w jakim stylu wnętrzarskim powinna być zaaranżowana Twoja sypialnia. Co więcej, wybrane są już nawet kolory, które chcesz w niej widzieć. Teraz pozostaje Ci już sam wybór mebli. A od jakiego mebla powinnaś zacząć? Oczywiście od najważniejszego, a najważniejszym meblem w tym przypadku będzie łóżko do sypialni.

Łóżka to kategoria mebli o szczególnym znaczeniu. Wróćmy na chwilę do statystyk z początku naszego poradnika i przypomnijmy, jak wiele czasu spędzamy właśnie w łóżku. Zdecydowanie więcej niż w fotelu czy przy stole. Dlatego na wybór łóżka również powinnaś poświęcić nieco więcej czasu. Na szczęście naprawdę masz z czego wybierać. W naszym sklepie znajdziesz łóżka do sypialni zaaranżowanej w praktycznie każdym możliwym stylu. I tak:

  • masz ochotę na wspominany już styl skandynawski lub minimalistyczny? Sprawdź koniecznie nasze łózko Fly z pojemnikiem na pościel;
  • marzy Ci się bajkowa sypialnia w styli glamour? Łóżko Flores powinno spełnić Twoje oczekiwania;
  • a może coś klasycznego i ciekawego jednocześnie? Zobacz, jak pięknie w Twoją aranżację sypialni wpisze się nasze łóżko Manhattan, również z pojemnikiem.

Jak widzisz, aranżowanie swojej wymarzonej sypialni wcale nie jest zadaniem trudnym, jeśli tylko postępuje się zgodnie ze sprawdzonymi schematami, a w jej komponowaniu polega na doborze właściwych mebli. O ile nie upieramy się przy tym, że nasz schemat jest tym najlepszym, o tyle mamy pewność co do tego, że lepszych niż nasze meble do sypialni nigdzie nie znajdziesz.