Jak wybrać idealną kanapę do sypialni? Podpowiadamy!

Po co wstawiać kanapę do sypialni, skoro możesz przecież postawić na klasyczne, wygodne łóżko? Otóż, są takie sytuacje, kiedy to właśnie kanapa – a dokładnie mówiąc sofa z funkcją spania – okazuje się być może nie jedynym, ale z pewnością najlepszym rozwiązaniem. Co to za sytuacje? Na jaką kanapę sypialnianą należy wówczas postawić? Jak zaaranżować sypialnię z sofą, aby całość nie tylko dobrze się komponowała, ale by przede wszystkim gwarantowała pełną funkcjonalność i wysoki komfort wypoczynku?

W jakich warunkach sofa w sypialni sprawdzi się lepiej niż klasyczne łóżko? Kiedy warto postawić na sofę z funkcją spania?

Klasyczne łóżka, nowoczesne i niskie, są doskonałym pomysłem w przypadku praktycznie każdej sypialni. Wzbogacone o odpowiednio dobrane meble sypialniane, mogą stworzyć miejsce idealne do nocnego wypoczynku, zapewniając komfort zarówno nocą, jak i w ciągu dnia. Aby jednak takie łóżko mogło spełnić należycie swoją rolę, musi mieć przede wszystkim odpowiednio dużo miejsca, a także znaleźć się w otoczeniu o dość jednorodnym przeznaczeniu. Jeśli więc aranżujesz pomieszczenie mające stanowić oddzieloną od reszty sypialnię – nie ważne, czy będzie to sypialnia mała, średnia czy naprawdę duża – wówczas łóżko faktycznie powinno być Twoim pierwszym wyborem. Inaczej rzecz cała wygląda w przypadku pomieszczeń, które mają łączyć funkcję sypialni z innymi rolami. Kiedy mamy do czynienia z podobnymi rozwiązaniami? Przede wszystkim w przypadku:

  • jednopokojowej kawalerki – gdzie pomieszczenie główne w nocy pełni rolę sypialni, w ciągu dnia przeistaczając się w salon, a ostatnio coraz częściej również w domowe biuro;
  • pokoju dla gości – niewielki pokój gościnny to dobry pomysł dla każdego, kto lubi przyjmować krewnych i znajomych na więcej niż jedną noc. Pokój ten powinien zapewniać miejsce do spania, ale też miejsce do dziennego odpoczynku czy realizowania dowolnych obowiązków.

Zarówno w przypadki kawalerki, jak i pokoju gościnnego, łóżko nie będzie wyborem praktycznym. Praktycznym rozwiązaniem okaże się natomiast sofa z funkcja spania, czyli popularna kanapa sypialniana. Rozkładana sofa wieczorem bardzo łatwo przeistacza się w wygodne łóżko, rankiem zaś, po złożeniu, zapewnia komfortowe i eleganckie miejsce do pracy lub wypoczynku.

Sofa do sypialni

Czym powinnaś się kierować przy wyborze kanapy do sypialni? Czym muszą się charakteryzować prawdziwe kanapy sypialniane?

Pierwszym, od czego warto zacząć wybór sofy z funkcją spania, to jej funkcjonalność. Wszystkie kanapy, jakie znajdziesz w ofercie naszego sklepu, są meblami funkcjonalnymi, jednak każdy z dostępnych tam modeli funkcjonalność tę realizuje w nieco inny sposób. I tak:

  • potrzebujesz niewielkiej sofy, która po rozłożeniu znacznie zwiększy swoje gabaryty, zapewniając sporo miejsca korzystającym z niej osobom? Wybierz sofę Larus w wybranym przez Ciebie kolorze;
  • szukasz większej kanapy sypialnianej, zmieniającej się łatwo w proste, wygodne łóżko? Z pewnością zainteresuje Cię nasza sofa Austin;
  • chcesz, żeby Twoja kanapa posiadała regulowane zagłówki, a po rozłożeniu jej oparcie stanowiło trwałe zabezpieczenie dla śpiących na niej osób? Twoim wyborem powinna być sofa Kelly.

Wybierając kanapę do sypialni, zwracaj uwagę na jej rozmiar, na sposób, w jaki się rozkłada oraz jak przekształca się po rozłożeniu. W ten sposób będziesz mogła dobrać odpowiedni model sofy zarówno do pomieszczenia, jak i do własnych oczekiwań.

Kanapa w sypialni

Czy sypialnia z sofą to duże wyzwanie dla projektanta wnętrz? Jak może wyglądać Twoja aranżacja sypialni z kanapą w roli głównej?

Jakie są największe obawy osób stających przed wyborem sofy z funkcją spania? Większość zadaje sobie pytanie o to, czy taka kanapa okaże się wygodnym miejscem do spania oraz czy w wybranym wnętrzu będzie się prezentowała dobrze zarówno przed, jak i po rozłożeniu. Chodzi więc zarówno o jej funkcjonalność, jak i estetykę. Kwestię funkcjonalności wstępnie już sobie omówiliśmy. Powinnaś już wiedzieć, że w przypadku naszych kanap sypialnianych nie masz się czego obawiać. O ich komfort i dopasowanie do Twoich potrzeb zadbali nasi najlepsi fachowcy. A co z estetyką? I z tego powinnaś być zadowolona.

Projektując poszczególne modele sof z funkcją spania, dołożyliśmy wiele starań, aby przygotować propozycję dla wielbicieli najróżniejszych stylów wnętrzarskich. Doskonałymi tego przykładami są:

  • sofa z funkcją spania Napp – elegancka, stonowana, gustowna, idealna do wszystkich aranżacji opartych na stylu klasycznym i jego pochodnych;
  • sofa z funkcją spania Clair – również elegancka, ale znacznie bardziej widowiskowa, stworzona z myślą o wnętrzach wyrazistych, mocno zarysowanych, stawiających na komfort;
  • sofa z funkcją spania Rio – to projekt niezwykle oszczędny w formie, skromny, wyważony, z pozoru niemal ascetyczny, doskonale sprawdzający się we wnętrzach zaaranżowanych w stylu skandynawskim lub minimalistycznym.

Biorąc pod uwagę bogactwo naszej oferty, jest niemal pewnym, że tę wymarzoną kanapę do sypialni znajdziesz właśnie u nas. Wszystko, co musisz, zrobić, to przejrzeć modele i wybrać ten, który będzie Ci najbardziej odpowiadał. Pamiętaj, że wiele z nich możesz obejrzeć osobiście w jednym z naszych salonów. Odwiedź nas koniecznie!