Dlaczego w swojej sypialni warto postawić na niskie łóżko? Oto 5 zalet niskich łóżek, które mogą zadecydować o Twoim wyborze

Wchodząc na stronę naszego sklepu Wajnert.pl i przeglądając ofertę, natychmiast zauważysz, iż postanowiliśmy postawić na niskie łóżka. Dlaczego właśnie na takie? Wybór ten został poprzedzony gruntownym zbadaniem potrzeb i wymagań naszych klientów, a także wad i zalet tego typu mebli. Z naszej perspektywy niskie łóżka to jest i długo jeszcze będzie najlepsze możliwe rozwiązanie.

Powód 1: Estetyka – niskie łóżka prezentują się po prostu lepiej

Po to wkładamy tak wiele wysiłku w projektowanie i produkcję eleganckich, gustownych mebli, abyś Ty i Twoi bliscy mogli cieszyć się ich wyglądem. Tak samo jest również z naszymi niskimi łóżkami tapicerowanymi, które mają za zadanie nie tylko zadbać o Twój komfort, ale także upiększyć Twoją sypialnię. I z roli tej wywiązują się znakomicie. Potwierdzają to opinie naszych klientów oraz korzystających z naszej oferty dekoratorów wnętrz.

Niskie łóżka prezentują się znacznie lepiej, a na pewno ciekawiej, od łóżek wysokich. Posiadają spójną bryłę, nie tworzą pustych przestrzeni i doskonale wpasowują się w nowoczesne wnętrza. Ich estetyka odpowiada współczesnym trendom w aranżacji wnętrz.

Bardzo niskie łóżko

Powód 2: Różnorodność stylistyczna – rozmaitość modeli niskich łóżek nie ma sobie równych

Pozornie mogłoby się wydawać, że niskie łóżka sypialniane nie oferują zbyt wielkiego wyboru, że wszystkie po prostu muszą być do siebie podobne. W końcu wszystkie zaprojektowane są według tej samej zasady – są niskie lub bardzo niskie, wsparte na niskich nóżkach lub nóżkach schowanych pod ramą. Rzeczywistość jednak przedstawia się inaczej. Nasze łóżka sypialniane, choć wykonane według podobnego wzorca, zostały zaprojektowane z myślą o różnych stylach wnętrzarskich, różnych sypialniach i różnych użytkownikach. Właśnie dlatego możesz u nas znaleźć takie modele, jak:

  • łóżko Fly – proste i oszczędne w formie, w kolorze szarym (Apia), doskonałe do stylu skandynawskiego;
  • łóżko Manhattan – smukłe i eleganckie, świetnie komponujące się ze nowoczesną wersją stylu klasycznego, angielskiego lub amerykańskiego;
  • łóżko Glame – już sama nazwa tego modelu wskazuje, iż łóżko to powstało z myślą o sypialni w stylu glamour;
  • łóżko Flores – bardzo elegancki, luksusowy model dla stylów nie stroniących od wyraźnego, niemal barokowego przepychu.

A to wszystko tylko przykłady tego, co mamy dla Ciebie przygotowane. Sprawdź koniecznie, jakie jeszcze modele mogą zwrócić Twoją uwagę.

Powód 3: Nowoczesny design – bo każde łóżko musi współgrać z pozostałymi meblami

Żadne, nawet najpiękniejsze łóżko nie jest samotną wyspą stojącą na środku sypialni. Łóżko musi współgrać i współpracować z pozostałymi meblami, tworząc jedną, estetyczną całość wystroju wnętrza. A ponieważ nowoczesne meble to nowoczesny design, również łóżko powinno być nowoczesne. Łóżka wysokie, nawet te najciekawsze, nie są w stanie wpasować się w estetykę nowoczesnego wzornictwa. Jedynie wybór łóżka niskiego, stworzonego z myślą o najmodniejszych współcześnie stylach, gwarantuje w tym względzie spójność wizualną.

Niskie łóżko sypialniane
Niskie łóżka do sypialni

Powód 4: Komfort fizyczny i psychiczny – ponieważ łóżko służy przede wszystkim do spania

To chyba najważniejszy, choć jednocześnie najmniej doceniany powód, dla którego warto wybrać właśnie niskie łóżko do swojej sypialni. Najmniej doceniany, ale jedynie do czasu, gdy ktoś już się na takie łóżko zdecyduje. Dlaczego? Ponieważ często nie rozumiemy znaczenia pewnych czynników, dopóki sami na sobie nie odczujemy ich działania. I tak właśnie jest z naszymi niskimi łóżkami.

Łóżko niskie to niżej położony materac, a więc ułożenie ciała śpiącego bliżej ziemi. Takie ułożenie przekłada się na podświadome uczucie bezpieczeństwa podczas snu, a to właśnie to uczucie jest gwarantem solidnego, nocnego wypoczynku. Spanie na wysokich, a czasem wręcz bardzo wysokich łóżkach, może u niektórych skutkować płytkim snem lub wręcz problemami z zaśnięciem. Niskie łóżka są przez nasz mózg uznawane za bezpieczniejsze, a więc sprzyjające zapadaniu w sen naprawdę mocny i głęboki.

Niskie łóżko tapicerowane

Powód 5: Niskie łóżko to mniejsze gabaryty mebla – co oznacza więcej przestrzeni dla śpiącego i łatwość aranżacji sypialni na poddaszu

Kto choć raz próbował urządzić sobie sypialnię na poddaszu z wysokim łóżkiem w roli głównej, ten wie, z jakimi wiąże się to trudnościami. Poddasze samo w sobie jest przestrzenią trudną do aranżacji, a gdy używa się w tym celu niedopasowanych gabarytowo mebli, trudność przeradza się w niemożliwość. Niskie łóżka sypialniane to odpowiedź na potrzeby związane z urządzaniem sypialni na poddaszu. Wysokość ich ramy oraz niewielkie gabaryty sprawiają, że pasują tam idealnie. Niskie łóżko na poddaszu zajmuje minimum miejsca, zapewniając przy tym maksimum komfortu. No i nie musisz martwić się o to, że wstając rano, uderzysz głową w typowy dla poddasza skos.