Trendy wnętrzarskie 2022. Przygotuj się na nowe inspiracje dla Twojego domu lub mieszkania

Nowy rok to również nowe trendy w aranżacji wnętrz. Prognozy na rok 2022 w tym zakresie wyglądają naprawdę ciekawie. Zapowiadają się spore zmiany i moda na rozwiązania, o których wciąż niewielu słyszało.

W jakim stylu urządzane będą modne wnętrza 2022 roku?

Rok 2021 upłynął nam pod panowaniem 3 stylów, które niemal całkowicie zawładnęły branżą wnętrzarską oraz umysłami samych projektantów i dekoratorów. Stylami tymi były:

  • Modern Classic,
  • Japandi,
  • oraz Boho.

To jednak już przeszłość. Zmiany, jakie pojawiają się na horyzoncie wraz z nadchodzącym, nowym, 2022 rokiem, każą podejrzewać, że zarówno styl Boho, jaki i Modern Classic powoli odchodzą w niepamięć. W najlepszej sytuacji jest Japandi, który staje się punktem wyjścia dla stylu mającego przejąć całkowitą i niepodzielną władzę w roku 2022, a prawdopodobnie również i w kolejnych. A stylem tym będzie nowa, nieznana wcześniej wersja stylu minimalistycznego.

Trendy wnętrzarskie 2022

Nowy Minimalizm to coś, co dopiero powstaje w głowach projektantów wnętrz i producentów wszelkiego typu wyposażenia. Ma być minimalistycznie, ale jednocześnie komfortowo. Skromnie i przytulnie. Minimalizm ten ma dotyczyć zagospodarowania przestrzenią, nie zaś rodzaju wykończenia czy atrakcyjności mebli. Ten nowy trend mocno może namieszać tak w naszych głowach, jak i naszych domach. Z pewnością więc z punktu widzenia aranżacji wnętrz, rok 2022 będzie rokiem niezwykle ciekawym.

Które kolory zawładną wnętrzami w 2022 roku? Jak przełoży się to na najnowsze trendy meblowe?

O ile trendy dotyczące nowego stylu minimalistycznego dopiero się kształtują, wiemy już sporo na temat barw i kolorów, jakie będą dominowały w 2022 roku. A będą to przede wszystkim spokojne, stonowane kolory pastelowe, w tym:

  • błękitny – jasny, czysty błękit i wszelkie odcienie nieba (wg. marki Dulux);
  • pudrowy róż – spokojny i stonowany;
  • jasna szałwia – lekka, jasna szarość o chłodnym odcieniu (October Mist 1495 wg. marki Benjamin Moore)
  • biały – zawsze modna biel doskonale sprawdzi się jako tło dla nowego minimalizmu.
Trendy meblowe
Trendy wnętrzarskie

Oferta naszych narożników idealnie komponuje się z oczekiwaniami kolorystycznymi nowego, nadchodzącego trendu wnętrzarskiego. Przykładami tego są chociażby następujące modele:

Miłe, pastelowe barwy doskonale wpisują się w nowy styl minimalistyczny, mający rozgościć się na dobre w 2022 roku w naszych domach i mieszkaniach, wnosząc do nich komfort i przytulność.

Czy rok 2022 przyniesie nam rewolucję w trendach dotyczących kształtów mebli?

W salonach i na targach wystawienniczych widać już zapowiedzi nowego trendu, który sprawi, że wraz z 2022 rokiem przyjdzie do nas moda na krągłości. Obłe kształty mebli mają być elementem charakterystycznym nowego stylu minimalistycznego, odcinając go ostatecznie od modernistycznych korzeni i wskazując jasno, że hasłami dominującymi mają być właśnie komfort i wygoda.

Najnowsze trendy wnętrzarskie

Te obłe meble, mają za zadanie sprawić, że modne wnętrza staną się również wnętrzami prawdziwie przytulnymi. Dla tych, którzy chcą podążyć za tym właśnie trendem, mamy w swojej ofercie m.in.:

Każda z wymienionych sof może stanowić doskonałą podstawę dla aranżacji w stylu, który ma sporą szansę zawładnąć salonami na całym świecie. Do opisanych sof warto dobrać pufy i fotele stanowiące dla nich ciekawe uzupełnienie i urozmaicenie wnętrza.

Skąd wiemy, jakie trendy wnętrzarskie zdominują 2022 rok? Kto decyduje o tym, co będzie teraz modne?

Skąd biorą się zapowiedzi odnośnie nadchodzących trendów? Czy są to może zalecenia jakiegoś Ministerstwa Aranżacji? Otóż, prognozy dotyczące nadchodzących trendów wynikają z połączenia dwóch aspektów:

  • Stylizacji produktów wprowadzanych na rynek przez branżę wnętrzarską
  • Opinii i oczekiwań klientów wyrażanych m. in. poprzez ich decyzje zakupowe.

Oba te elementy w ostatnim kwartale zdają się wskazywać wyraźnie na to, że czeka nas era stylu minimalistycznego, ale przedstawionego w zupełnie nowym wydaniu. Rok 2022 będzie pierwszym rokiem, w którym styl ten będzie miał szansę zaistnieć. Ale czy nie będzie też rokiem ostatnim? Przekonamy się już wkrótce.

Trendy wnętrzarskie na 2022

Zainspiruj się

Fotel do czytania musi być nie tylko wygodny, ale przede wszystkim dopasowany do Twoich potrzeb. Co to oznacza w praktyce?

Fotele do czytania nie są odrębną kategorią mebli. Jest to raczej luźne określenie używane d...

Aranżacje wielkanocne 2022. Zadbaj o odpowiedni wystrój domu na Wielkanoc

Wszystkie szczególne okazje zasługują na odpowiednią oprawę. Dbamy więc o właściwą aranżację...

Wiosenne trendy wnętrzarskie. Jak w 4 krokach odświeżysz swoje mieszkanie na wiosnę?

Nadejście wiosny to coś więcej niż zmiana temperatury. Budząca się do życia przyroda niemal ...