Trendy wnętrzarskie 2022. Przygotuj się na nowe inspiracje dla Twojego domu lub mieszkania

Nowy rok to również nowe trendy w aranżacji wnętrz. Prognozy na rok 2022 w tym zakresie wyglądają naprawdę ciekawie. Zapowiadają się spore zmiany i moda na rozwiązania, o których wciąż niewielu słyszało.

W jakim stylu urządzane będą modne wnętrza 2022 roku?

Rok 2021 upłynął nam pod panowaniem 3 stylów, które niemal całkowicie zawładnęły branżą wnętrzarską oraz umysłami samych projektantów i dekoratorów. Stylami tymi były:

  • Modern Classic,
  • Japandi,
  • oraz Boho.

To jednak już przeszłość. Zmiany, jakie pojawiają się na horyzoncie wraz z nadchodzącym, nowym, 2022 rokiem, każą podejrzewać, że zarówno styl Boho, jaki i Modern Classic powoli odchodzą w niepamięć. W najlepszej sytuacji jest Japandi, który staje się punktem wyjścia dla stylu mającego przejąć całkowitą i niepodzielną władzę w roku 2022, a prawdopodobnie również i w kolejnych. A stylem tym będzie nowa, nieznana wcześniej wersja stylu minimalistycznego.

Trendy wnętrzarskie 2022

Nowy Minimalizm to coś, co dopiero powstaje w głowach projektantów wnętrz i producentów wszelkiego typu wyposażenia. Ma być minimalistycznie, ale jednocześnie komfortowo. Skromnie i przytulnie. Minimalizm ten ma dotyczyć zagospodarowania przestrzenią, nie zaś rodzaju wykończenia czy atrakcyjności mebli. Ten nowy trend mocno może namieszać tak w naszych głowach, jak i naszych domach. Z pewnością więc z punktu widzenia aranżacji wnętrz, rok 2022 będzie rokiem niezwykle ciekawym.

Które kolory zawładną wnętrzami w 2022 roku? Jak przełoży się to na najnowsze trendy meblowe?

O ile trendy dotyczące nowego stylu minimalistycznego dopiero się kształtują, wiemy już sporo na temat barw i kolorów, jakie będą dominowały w 2022 roku. A będą to przede wszystkim spokojne, stonowane kolory pastelowe, w tym:

  • błękitny – jasny, czysty błękit i wszelkie odcienie nieba (wg. marki Dulux);
  • pudrowy róż – spokojny i stonowany;
  • jasna szałwia – lekka, jasna szarość o chłodnym odcieniu (October Mist 1495 wg. marki Benjamin Moore)
  • biały – zawsze modna biel doskonale sprawdzi się jako tło dla nowego minimalizmu.
Trendy meblowe
Trendy wnętrzarskie

Oferta naszych narożników idealnie komponuje się z oczekiwaniami kolorystycznymi nowego, nadchodzącego trendu wnętrzarskiego. Przykładami tego są chociażby następujące modele:

Miłe, pastelowe barwy doskonale wpisują się w nowy styl minimalistyczny, mający rozgościć się na dobre w 2022 roku w naszych domach i mieszkaniach, wnosząc do nich komfort i przytulność.

Czy rok 2022 przyniesie nam rewolucję w trendach dotyczących kształtów mebli?

W salonach i na targach wystawienniczych widać już zapowiedzi nowego trendu, który sprawi, że wraz z 2022 rokiem przyjdzie do nas moda na krągłości. Obłe kształty mebli mają być elementem charakterystycznym nowego stylu minimalistycznego, odcinając go ostatecznie od modernistycznych korzeni i wskazując jasno, że hasłami dominującymi mają być właśnie komfort i wygoda.

Najnowsze trendy wnętrzarskie

Te obłe meble, mają za zadanie sprawić, że modne wnętrza staną się również wnętrzami prawdziwie przytulnymi. Dla tych, którzy chcą podążyć za tym właśnie trendem, mamy w swojej ofercie m.in.:

Każda z wymienionych sof może stanowić doskonałą podstawę dla aranżacji w stylu, który ma sporą szansę zawładnąć salonami na całym świecie. Do opisanych sof warto dobrać pufy i fotele stanowiące dla nich ciekawe uzupełnienie i urozmaicenie wnętrza.

Skąd wiemy, jakie trendy wnętrzarskie zdominują 2022 rok? Kto decyduje o tym, co będzie teraz modne?

Skąd biorą się zapowiedzi odnośnie nadchodzących trendów? Czy są to może zalecenia jakiegoś Ministerstwa Aranżacji? Otóż, prognozy dotyczące nadchodzących trendów wynikają z połączenia dwóch aspektów:

  • Stylizacji produktów wprowadzanych na rynek przez branżę wnętrzarską
  • Opinii i oczekiwań klientów wyrażanych m. in. poprzez ich decyzje zakupowe.

Oba te elementy w ostatnim kwartale zdają się wskazywać wyraźnie na to, że czeka nas era stylu minimalistycznego, ale przedstawionego w zupełnie nowym wydaniu. Rok 2022 będzie pierwszym rokiem, w którym styl ten będzie miał szansę zaistnieć. Ale czy nie będzie też rokiem ostatnim? Przekonamy się już wkrótce.

Trendy wnętrzarskie na 2022