Sofa to mebel, bez którego trudno dziś wyobrazić sobie pokój gościnny czy salon. Obecnie jednak nie pełni już wyłączone roli mebla do siedzenia, coraz częściej służy jako mebel do wypoczynku czy jako miejsce do spania. Jak wybrać wygodną sofę do spania, a przy tym nie rezygnować z jej efektownego wyglądu, na co zwracać uwagę przed zakupem i czy decydując się na tego typu mebel wypoczynkowy, można liczyć na jakieś dodatkowe korzyści? Na te i więcej pytań odpowiadamy w niniejszym tekście!

Sofy do spania i sofy do odpoczynku – czym się różnią i charakteryzują?

Na rynku znajdziemy dziś różnorakie nazewnictwo dla tego typu mebli – sofy do spania, sofy z funkcją spania, sofy rozkładane. Finalnie oznaczają one dokładnie ten sam rodzaj mebla do salonu. Czym zatem wyróżniają się od swoich „standardowych” wersji – a także sof do odpoczynku – i czy faktycznie warto zwracać na nie uwagę?

Na pierwszy ogień idą sofy do odpoczynku, często zwane też sofami z funkcją relaks. Wyglądem przypominają zwykłe kanapy, różnią się jednak od nich dodatkową funkcjonalnością. Pozwala ona, między innymi, dopasować wysokość czy kąt nachylenia oparcia, by dobrać idealną pozycję do siedzenia. Sporo dostępnych modeli sof do odpoczynku, wyposażonych jest również w funkcję spania – można je rozłożyć, tworząc wygodną i komfortową przestrzeń do nocnego wypoczynku. Jedną z tego typu sof jest model Borsetta, oferujący wyjątkowo dużą powierzchnię do spania, bo aż 172 cm szerokości i 210 cm długości.

wygodna sofa

Komfortowe sofy do spania to z kolei meble przeznaczone dla osób potrzebujących dodatkowej, lecz bardzo wygodnej przestrzeni do spania. Meble te wyposażone są w mechanizm, za którego sprawą możliwe jest ich rozłożenie i stworzenie płaskiej i równej powierzchni. Komfort wypoczynku na tego typu meblu nie różni się od spania na dedykowanym łóżku – ważne jest jednak, by wybrać model z płaskim siedziskiem, bez zbędnych przeszyć czy pikowań oraz wysokiej jakości wypełnieniem. Jeśli sofa służyć ma przede wszystkim do spania, warto wybrać model wyposażony w sprężyny faliste, które poprawiają elastyczność siedziska i chronią przed jego odkształceniem. Sofa z funkcją spania Ambra idealnie wpisuje się w te założenia, a jej nowoczesny i minimalistyczny wygląd sprawia, że staje się nie tylko praktycznym, ale i wyjątkowo estetycznym wyposażeniem wnętrza.

sofa wygodna do spania

Wygodna sofa z funkcją spania codziennego – czym kierować się przy zakupie?

Zanim odpowiemy sobie na pytanie, jaka kanapa jest najwygodniejsza do spania, warto zastanowić się nad funkcją, jaką pełnić ma tego typu mebel oraz pomieszczeniem, w którym ma być umieszczony. W niewielkich mieszkaniach, gdzie salon pełni jednocześnie funkcję sypialni, sofa staje się centralnym punktem, wokół którego toczy się życie rodzinne i towarzyskie. Dlatego przed zakupem, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. Jeśli sofa służyć ma zarówno do siedzenia, jak i spania codziennego, powinna być nie tylko wygodna, ale również łatwa w obsłudze. Jednocześnie nie można zapominać o jej walorach estetycznych – musi pasować do wystroju wnętrza i odpowiadać gustom domowników.

Zastanawiając się, jaką kupić wygodną sofę do spania, warto zwrócić uwagę na jakość użytych materiałów. Trwałe i wytrzymałe obicie, solidna konstrukcja, odpowiednie wypełnienie i praktyczny mechanizm rozkładania to klucz do komfortowego wypoczynku. Sofa Kelly dzięki intuicyjnemu mechanizmowi rozkładania – system leopard, pozwala na szybkie i bezproblemowe przekształcenie komfortowego miejsca do siedzenia w pełnowymiarowe łózko. Sprężyny faliste w połączeniu z pianką wysokoelastyczną zastosowaną zarówno w oparciu, jak i siedzisku, tworzą idealne środowisko do odpoczynku, które dostosowuje się indywidualnych potrzeb każdego użytkownika.

jaka wygodna sofa do spania

Przed zakupem sofy z funkcją spania, warto rozważyć jej dodatkowe funkcjonalności. Meble te bardzo często wyposażone są w pojemniki na pościel. Nawet jeśli nie będzie on wykorzystywany do jej przechowywania, dodatkowe pojemniki zawsze się przydadzą – czy to na rzadziej używane przedmioty, czy na dziecięce zabawki.

Jaką kupić wygodną sofę do spania?

Jak w przypadku wszystkich mebli, warto odwiedzić sklep z wygodnymi sofami do spania i „na żywo” przetestować dany model. Należy sprawdzić miękkość siedziska, mechanizm rozkładania, ułożenie poduszek i oparcia, a także ewentualną możliwość regulacji, by dobrać model, który będzie nam odpowiadał. Wtedy też odpowiedź na pytanie, gdzie kupić wygodną sofę do spania będzie łatwiejsza. Możesz bowiem dokonać zakupu w tym samym miejscu, w którym testowałeś mebel, możesz też skorzystać z oferty sklepu internetowego, zamawiając sofę do domu, z dostawą pod same drzwi. Zachęcamy do sprawdzenia oferty naszego sklepu online i sprawdzenia lokalizacji najbliższych salonów z naszymi sofami.