Butelkowa zieleń w sypialni. Jaki efekt możesz dzięki niej osiągnąć? Z jakich mebli powinnaś skorzystać?

Co jakiś czas branża wnętrzarska dokonuje odkryć, które zmieniają nasze podejście do aranżacji wnętrz nie na sezon czy dwa, ale na całe lata. Efekty tych odkryć nie przemijają wraz z modą na konkretny styl, ale co i rusz wracają do nas pod najróżniejszymi postaciami. Jednym z ostatnich tego typu odkryć jest butelkowa zieleń, czyli kolor, bez którego trudno byłoby sobie wyobrazić nowoczesne wnętrza. W jaki sposób ta butelkowa zieleń spisuje się w sypialni? Dlaczego i w jakiej postaci warto jej używać?

Specyfika butelkowej zieleni. Jak kolor ten spisuje się w naszych wnętrzach?

Butelkowa zieleń to nazwa szeroko przyjęta i równie szeroko rozpowszechniona, jednak abyś mógł zrozumieć znaczenie tego koloru w aranżacji wnętrz, powinieneś odwołać się do prostych skojarzeń, które nasuwają się na jego widok. W ten sposób szybko połączysz butelkową zieleń z barwą królewskiego szmaragdu, z bujną łąką porośniętą mocno dojrzałą trawą czy z głębią mrocznego lasu. To proste ćwiczenie kreatywne bardzo łatwo pozwoli Ci dostrzec możliwości butelkowej zieleni. A możliwości te polegają na tym, iż użycie butelkowej zieleni w praktycznie dowolnym wnętrzu sprawia, iż wnętrze to zyskuje na:

  • szlachetności – butelkowa zieleń sprawia, że pomieszczenie nabiera wyjątkowej, klasycznej, subtelnej ekskluzywności;
  • energetyczności – przez proste skojarzenie z silną, żywiołową naturą, która od zawsze była dla nas symbolem energii życiowej;
  • nastroju – nastrój budowany przez butelkową zieleń wynika w głównej mierze z faktu, iż kolor ten doskonale tłumi nadmiar światła, wprowadzając do każdego wnętrza przesycony uśpioną energią spokój.

Wiedząc już, jak odczytywać znaczenie i możliwości butelkowej zieleni, łatwo będzie Ci zrozumieć, dlaczego kolor ten wpływa relaksująco, uspokajająco, ale nie rozleniwiająco. Są to zdolności przez wielu z nas bardzo pożądane i poszukiwane. Nic więc dziwnego, że butelkowa zieleń tak chętnie wykorzystywana jest w salonach, pokojach dziecięcych, a przede wszystkim w sypialniach.

Sypialnia butelkowa zieleń

Butelkowa zieleń w sypialni. Dlaczego i w jaki sposób warto ją tu wykorzystać?

Butelkowa zieleń to jeden z tych kolorów, które doskonale sprawdzają się w niejednej sypialni. Decydują o tym wspomniane już właściwości tej oryginalnej barwy, na czele ze zdolnością do wyciszania i uspokajania. Jednak to, czy powinnaś zdecydować się na butelkową zieleń w Twojej sypialni oraz w jaki sposób ją tam wykorzystać, zależeć powinno od trzech kluczowych czynników, którymi są:

  • powierzchnia (metraż) sypialni,
  • ilość światła naturalnego i sztucznego w pomieszczeniu,
  • oczekiwania aranżacyjne.

Każdy z tych punktów odpowiada swego rodzaju złotym zasadom zastosowania butelkowej zielni w każdej sypialni. I tak:

  • butelkowa zieleń położona na ścianach sypialni (farba lub tapeta), jako barwa ciemna, ma tendencję do optycznego zmniejszania pomieszczenia. Z tego też powodu nalży ją stosować w obszerniejszych sypialniach lub ograniczyć się do pokrycia nią np. tylko jednej ze ścian;
  • butelkowa zieleń ma zaskakująco dużą zdolność do przechwytywania i tłumienia światła, tak naturalnego, jak i sztucznego. Z jednej strony ten jej efekt bardzo ułatwia zasypianie i pogłębia sen, z drugiej jednak strony musisz uważać, aby zbytnio swojej sypialni nie zaciemnić. Ilość butelkowej zieleni staraj się dopasować do stopnia nasłonecznienia sypialni oraz do ilości docierającego do niej sztucznego światła;
  • butelkową zieleń możesz wykorzystać do nadania swojej sypialni wspomnianej już ekskluzywności, dla zbudowania w niej odpowiedniego, bardzo energetyzującego nastroju lub też z chęci stylistycznego odwołania się do natury. Każda z tych opcji jest możliwa i stosunkowo łatwa do zrealizowania.

Najważniejsze jest, aby pamiętać, że z butelkową zielenią nie należy przesadzać. Jeśli nie chcesz nadmiernie zaciemniać swojej sypialni lub po prostu nie jest to pomieszczenie na tyle duże, aby nakładać ten właśnie kolor na ściany, warto postawić na meble w kolorze butelkowej zieleni. Co może Cię tu zainteresować?

Butelkowa zieleń sypialnia
Sypialnia butelkowa zieleń inspiracje

Meble do sypialni w kolorze butelkowej zieleni. Jak należy z nich korzystać?

Jeśli szukasz przykładów mebli w kolorze butelkowej zieleni, które mogłyby trafić do Twojej sypialni, przejrzyj koniecznie naszą ofertę. Zainteresować powinny Cię przede wszystkim nasze łóżka z zagłówkiem wykończone tkaniną Sunny w kolorze butelkowej zieleni,, np.:

Nie masz pewności, czy łóżko z zagłówkiem będzie dla Ciebie najlepszym wyborem? Przeczytaj nasz poradnik „Kiedy łóżko z zagłówkiem sprawdzi się najlepiej? Jakie możliwości daje ten typ mebla i dlaczego powinnaś wstawić go do swojej sypialni?”.

A jakie jeszcze meble w kolorze butelkowej zieleni mogą znaleźć się w Twojej sypialni? Doskonałym uzupełnieniem szerokiego łóżka z zagłówkiem będzie odpowiednio dobrany puf. Tu proponujemy Ci nasz puf Edit, także cały w butelkowej zieleni, który możesz wykorzystać chociażby w postaci klasycznego zanóżka. Co jeszcze? Być może zainteresuje Cię fotel – wygodny i elegancki fotel Modo w kolorze butelkowej zieleni, jako estetyczne i funkcjonalne uzupełnienie sypialni? Możliwości masz całkiem sporo, a ich wybór zależy wyłącznie od Ciebie. Wybierz dobrze i stwórz sypialnię swoich marzeń.