Fotel do czytania musi być nie tylko wygodny, ale przede wszystkim dopasowany do Twoich potrzeb. Co to oznacza w praktyce?

Fotele do czytania nie są odrębną kategorią mebli. Jest to raczej luźne określenie używane dla tych modeli, które swoimi cechami, swoją charakterystyką, jak najpełniej odpowiadają osobom uwielbiającym czytać w fotelu. Co wyróżnia fotele idealne do czytania i jak można odróżnić je od pozostałych? Na co powinieneś zwracać uwagę, szukając w naszym sklepie swojego wymarzonego fotela do czytania?

 

Co jest kluczem w doborze idealnego fotela do czytania? Czym kierować się, rozważając zakup takiego mebla?

Jaki powinien być ten idealny fotel do czytania? Wielu będzie Cię przekonywać, że idealny fotel do czytania powinien być przede wszystkim wygodny, że to komfort stanowi jego kluczową cechę. Ale czy tak naprawdę jest? I tak, i nie. To, że fotel do czytania musi być wygodny, nie ulega wątpliwości. Pamiętaj jednak, że mebel, który dla kogoś innego będzie komfortowy, dla Ciebie może okazać się co najwyżej znośny. I choć sami, dla uproszczenia, będziemy się posługiwać określeniem „wygodny fotel”, musimy już teraz wyjaśnić, że najważniejsze w każdym nowoczesnym fotelu do czytania jest to, aby był on idealnie dopasowany do Twoich, indywidualnych oczekiwań oraz potrzeb. A te oczekiwania i potrzeby mogą i zapewne będą dotyczyły takich aspektów jak:

  • rozmiar i twardość siedziska,
  • wysokość oparcia,
  • kształt podłokietników.

Są to jedynie wybrane cechy spośród tych, na podstawie których każdy z nas decyduje – świadomie lub podświadomie – czy dany fotel jest dla niego wygodny.

Wygodny fotel do czytania

 

Jakie cechy powinien posiadać wygodny fotel do czytania książek?

Dla prawdziwych koneserów czytania w fotelu – osób, które potrafią w ten sposób spędzić wiele godzin każdego dnia – fotel przeznaczony do czytania składa się z kilku elementów. Każdy z nich należy rozpatrywać osobno i dopiero po zsumowaniu można ocenić, czy dany model jest tym idealnym, czy jednak należy poszukać czegoś innego. Co to za elementy?

Siedzisko – weź pod uwagę to, w jaki sposób lubisz siedzieć podczas lektury. Czy chcesz mieć stopy oparte na podłodze, wsparte na pufie, czy może wolisz zawinąć je pod siebie. Wszystko to ma znaczenie, ponieważ od tego zależy, czy potrzebujesz siedziska mniejszego czy większego oraz jaki profil powinny mieć podłokietniki. I tak:

  • jeśli chcesz mieć dla siebie dużo miejsca, bez ograniczeń stawianych przez podłokietniki, wybierz fotel Barcelona;
  • jeśli masz w sobie coś z kota lubiącego wpasowywać się w mniejsze przestrzenie, postaw raczej na fotel Salsa, którego siedzisko ściśle obejmie Twoją sylwetkę.

Oparcie – w przypadku fotela do czytania z całą pewnością nie powinno być niskie, a jeśli już jest niskie, to koniecznie musi posiadać dodatkowo wysuwany zagłówek – dokładnie tak, jak ma to miejsce w przypadku naszego fotela Life. Co jeszcze? Wielbiciele czytania w fotelu dzielą się na tych, którzy preferują oparcia proste oraz na zwolenników tzw. uszaków. kolei fotel uszak to m.in. model Przykładem fotela z prostym oparciem jest np. fotel Hampton (z ruchomym zagłówkiem), z Wing o linii w stylu retro.

 

W jaki sposób pomożemy Ci w wyborze Twojego idealnego fotela do czytania?

Każdy z naszych mebli został opisany w sposób ułatwiający dopasowanie go do Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Na co zwrócić uwagę przeglądając ofertę naszych foteli?

  • Zalety – w tej kategorii przedstawiliśmy w formie objaśnionych za pomocą tekstu piktogramów kluczowe cechy każdego naszego fotela. Znajdziesz tam np. informacje o materiale, z jakiego wykonano siedzisko, konstrukcji zagłówka oraz o ewentualnej przynależności mebla do kolekcji modułowej.
  • Poziom komfortu – poziom ten wyznaczają rysunki widniejących pod produktem piórek. Im więcej piórek pojawia się przy danym modelu fotela, tym bardziej jest on miękki.
  • Wymiary – ważne, gdy musisz wpasować swój nowy fotel do czytania w ściśle określoną przestrzeń.
Fotel do czytania książek

Jak wygląda korzystanie z tych informacji na konkretnym przykładzie? Oglądając nasz fotel Imperio, dowiesz się np., iż jest to fotel z kolekcji modułowej, posiada siedzisko wykonane z pianki wysokoelastycznej oraz ruchomy zagłówek. Zapewniany przez ten model komfort wyceniony został na 4 piórka, co oznacza, że wybierając go, otrzymasz naprawdę bardzo miękki fotel. Czy jest to dla Ciebie idealny fotel do czytania? Tego nie wiemy, ale wiemy na pewno, że ten idealny znajdziesz właśnie u nas. Sprawdź, który z nich okaże się tym właściwym.