Jaki puf sprawdzi się idealnie w Twoim przedpokoju? Czym i dlaczego warto się kierować przy jego wyborze?

Spotkałaś się kiedyś z pufem ustawionym w korytarzu lub przedpokoju? Ten niewielki mebel do tego typu pomieszczeń wstawiany jest z dwóch zasadniczych powodów – ze względu na swoją funkcjonalność oraz walory czysto estetyczne. Osoby ze sporą wiedzą z zakresu aranżacji wnętrz stawiają na pufy również z uwagi na ich pochodzenie, umiejętnie tworząc dzięki temu wyjątkową, orientalną stylizację. A jak jest z tym w Twoim przypadku? Z jakiego powodu Ty sama wybierasz nasze pufy?

 

Dobór pufy do przedpokoju pod kątem jego kształtów, gabarytu oraz funkcjonalności. Czy puf w przedpokoju powinien mieć schowek i czy koniecznie musi być mały?

Puf bardzo często porównywany jest do znanego nam dobrze taboretu. I puf i taboret możemy ustawić praktycznie w dowolnym miejscu, a ich podstawową wydaje się być funkcja siedziska. Na obu możemy w miarę wygodnie usiąść, choć oba stworzono z myślą raczej o krótkotrwałym spoczynku. Puf, choć o wiele wygodniejszy od taboretu. to nadal nie jest fotel. Możemy jednak przysiąść na nim na chwilę dostatecznie długą, by np. swobodnie zmienić lub założyć obuwie. Z tego też m.in. powodu pufy tak chętnie zaczęto ustawiać w korytarzach i przedpokojach. Zamiast męczyć się z zakładaniem zwłaszcza tych wysokich butów – będąc zgiętą wpół lub w innej, równie niewygodnej pozycji – możesz spokojnie przysiąść na pufie. I tu już ujawnia się pierwsza cecha pufa, o której musisz pamiętać. Puf do przedpokoju musi być wygodny! Przykładem takiego wygodnego pufa idealnego do korytarza jest nasz puf Modo.

Puf do przedpokoju

Co jeszcze? Przedpokój czy korytarz z reguły nie są pomieszczaniami specjalnie przestronnymi. Nie ma tu miejsca na obszerne, wielkogabarytowe meble. Z całą pewnością jednak znajdzie się miejsce na pufa. Pamiętaj jednak, że również wśród pufów występują spore różnice pod względem rozmiaru. W naszym sklepie znaleźć możesz:

  • małe, wąskie pufy do przedpokoju – takimi właśnie są nasze modele: Wing, Mula czy Barcelona;
  • duże, szerokie pufy do obszernych korytarzy – na pufach w rodzaju Reggio lub Edit będziecie mogli swobodnie usiąść we dwoje, szykując się do wspólnego wyjścia.

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zamiast jednego dużego pufa, postawić na dwa lub więcej małych. Wszystko zależy od Twoich potrzeb oraz pomysłu na aranżację przedpokoju.

Na koniec warto, abyś rozważyła kwestię schowków. Jeszcze kilkanaście lat temu puf ze schowkiem był czymś oczywistym. Problem w tym, że w przypadku wielu modeli stawiano na tę funkcjonalność kosztem estetyki. Dziś podejście do projektowania, ale przede wszystkim użytkowania mebli mocno się zmieniło. Mało kto robi już teraz z pufów schowki na wszelkie niepotrzebne rzeczy. Rzeczy niepotrzebnych po prostu już się nie trzyma. Jeśli jednak zależy Ci na pufie do przedpokoju, do którego będziesz mogła schować np. łyżkę do butów, szczotkę do ubrań i o wiele więcej, postaw na polecany już przez nas model Edit. Jest to duży puf z obszerną skrzynią, umożliwiającą przechowywanie sporej ilości najróżniejszych „przydasiów”.

 

Dobór pufa do przedpokoju po kątem jego stylu i estetyki. Dlaczego wygląd pufa ustawianego w korytarzu jest tak istotny? Jak taki puf powinien się prezentować?

Zwykło się mówić, że to salon stanowi wizytówkę każdego domu. Być może tak, ale prawdą jest też, że wchodząc do domu lub mieszkania, w pierwszej kolejności trafiamy właśnie na przedpokój i to właśnie on odpowiada za pierwsze wrażenie, jakie pozostaje w pamięci odwiedzających nas osób. Jeśli więc zależy Ci na sprawieniu jak najlepszego wrażenia na swoich gościach, powinnaś przyłożyć sporo uwagi do aranżacji tej przestrzeni.

Ustaliliśmy już, że puf w przedpokoju to rozwiązanie ze wszech miar funkcjonalne, zwłaszcza jeśli został umiejętnie dopasowany do wnętrza. A co z jego estetyką? Ta jest równie ważna. O estetyce mebla decyduje przede wszystkim jego projekt oraz wykonanie. Jeśli zależy Ci na ciekawych projektach i doskonale wykonanych pufach, trafiłaś pod właściwy adres. W naszym sklepie – Wajnert.pl – znajdziesz wyłącznie takie. Pamiętaj jednak, że liczy się również spójność stylistyczna. Jeśli urządzasz mieszkanie w stylu retro, do przedpokoju wstaw jeden lub dwa pufy Mula. Jeśli stawiasz na styl bardziej wyszukany, bliżej zapewne będzie Ci do modelu Barcelona. A może wolisz stylizację orientalną? Jeśli tak, to zwróć uwagę na puf Reggio, który jest modernistyczną wersją orientalnych mebli, od których wszystkie pufy się wywodzą.

Właśnie tak, pufy wywodzą się z orientu. Nie z Francji, choć samo słowo „puf” pochodzi z języka francuskiego. Zanim jednak puf stał się pufem, był francuskim ottomanem (nie mylić z otomaną), czyli meblem zaczerpniętym wprost z rejonu imperium otomańskiego. Jego orientalne korzenie wciąż pozostają widoczne w wielu naszych modelach. Kiedyś używany do siadania w ogromnych, rozpinanych na pustyni namiotach, dziś ustawiany jest w naszych domach.