Sypialnia jak ze snów - dopasuj łóżko do Twoich potrzeb

Urządzenie sypialni to wyzwanie. Warto pamiętać, że to nie kolor ścian czy wielkość pomieszczenia są najważniejsze. Kluczem jest odpowiednio dobrane łóżko, sprzyjające prawidłowej regeneracji ciała i umysłu. Zobacz, czym sugerować się podczas jego wyboru i sprawdź, jak w prosty sposób poprawić jakość snu.

Z tego artykułu dowiesz się:

co wpływa na jakość snu, Urządzenie sypialni to wyzwanie. Warto pamiętać, że to nie kolor ścian czy wielkość pomieszczenia są najważniejsze. Kluczem jest odpowiednio dobrane łóżko, sprzyjające prawidłowej regeneracji ciała i umysłu. Zobacz, czym sugerować się podczas jego wyboru i sprawdź, jak w prosty sposób poprawić jakość snu.

  • jakie są sprawdzone sposoby na aranżację sypialni,
  • jak dobrać odpowiedni materac,
  • jakie łóżko wybrać,
  • jakie są zalety łóżka tapicerowanego.

Co wpływa na jakość snu?

Aby zapewnić sobie jak najlepsze warunki do regeneracji warto zwrócić uwagę na:

  • dobór kolorów – najlepsze będą jasne pastele, biel czy szarości. Równie dobrze sprawdzą się barwy ziemi, uspokajająca zieleń czy kojący błękit. Lepiej zrezygnować w swojej sypialni z czerwieni, pomarańczy czy żółci, ponieważ są to zbyt pobudzające barwy, niesprzyjające wyciszeniu. Te kolory znacznie bardziej będą pasować do pokoju dziennego.
  • jakość powietrza oraz temperaturę – istotne jest regularne wietrzenie pomieszczenia oraz temperatura – najodpowiedniejsza to 18℃ – 19℃. Warto również zadbać o “oddychającą” i dobraną do pory roku pościel.
  • technologie zaburzające uczucie senności – na godzinę lub dwie przed snem zrezygnuj z korzystania z telefonu lub oglądania filmów przed komputerem czy telewizorem. Emitowane przez ekrany niebieskie światło hamuje proces produkcji melatoniny, w efekcie czego gorzej śpimy lub jesteśmy pobudzeni do późnych godzin wieczornych. Alternatywą jest spędzenie tego czasu na czytaniu książki.
  • całkowite zaciemnienie sypialni – warto wyposażyć sypialnię w żaluzje lub grube zasłony, które zapewnią całkowite zaciemnienie sypialni. Zaś podczas wieczornych aktywności sprawdzi się lampka nocna, której światło ma ciepłą barwę.

Sposoby na aranżację sypialni w Twoim mieszkaniu

Dla zwiększenia komfortu podczas nocnego odpoczynku postaraj się, aby sypialnia była oddzielona od reszty domu. Zapewni Ci to ciszę, która pozwoli na głębszy relaks. Istotne jest także ustawienie łóżka – spanie zbyt blisko okna spowoduje wczesne wybudzanie się ze snu. Jesteśmy na to narażeni szczególnie latem, kiedy słońce wschodzi dość wcześnie. W przypadku, jeśli nie możesz uniknąć takiego położenia, zadbaj o odpowiednie rolety lub zasłony, które zapobiegną przedostaniu się promieni słonecznych. Postaraj się również, aby łóżko nie było umieszczone zbyt blisko kaloryfera, ponieważ może zakłócać rytm Twojego snu, ze względu na zbyt wysoką temperaturę. 

Popraw jakość snu z dobrym materacem

Ważnym czynnikiem, wpływającym na jakość snu, jest rodzaj materaca. Najlepiej jeśli będzie dopasowywał się  do kształtu ciała. Istotne jest, aby nie był zbyt miękki – wtedy nie zapewnia optymalnego ułożenia kręgosłupa. Zaś zbyt twardy – będzie wymuszał ciągłą zmianę pozycji podczas snu.Ciekawym rozwiązaniem jest materac reagujący na punktowe obciążenie. Oznacza to, że materac reaguje na nacisk jedynie w wybranych miejscach, dzięki czemu dopasowuje się indywidualnie do każdego domownika.

Drugim istotnym elementem jest łóżko oraz stelaż. Wybór łóżka najczęściej będzie podyktowany stylem obecnym w reszcie pomieszczenia. Zaś stelaż – na co dzień niewidoczny – jest niedoceniany, a ma równie duży wpływ na komfort snu jak materac.

Potrzebujesz dodatkowej inspiracji? Przyjrzyj się subtelnej kolekcji Rea z miękkim zagłówkiem. Ten komfortowy mebel posiada klasyczne drewniane nogi, nadające całości prostej i delikatnej formy. Dodatkowo wybierz jeden z 3 stelaży, który pomoże w idealnym ułożeniu materaca.

Czym kierować się przy wyborze łóżka?

Oferta jest bogata – łóżka drewniane, fornirowane czy tapicerowane. Przed zakupem warto przyjrzeć się ogólnej stylistyce wnętrza, ponieważ harmonijne dopasowanie wszystkich elementów to połowa sukcesu. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się łóżka tapicerowane. Chcesz zaprosić odrobinę luksusu do swojej sypialni? Zapoznaj się z kolekcją Manhattan. To model personalizowany – do wyboru masz zarówno tkaninę, jak i kolor obicia.  Dodatkowo łóżko jest w kilku rozmiarach, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Zwróć też uwagę na modele, łatwo dopasowujące się do wnętrz. Łóżko tapicerowane do sypialni Fly sprawdzi się w tym przypadku idealnie, dzięki prostej i minimalistycznej formie. Dodatkowo w wersji bez pojemnika nie przytłoczy pomieszczenia. A wąskie ramy i wysokie nogi nadadzą mu wręcz niesamowitej lekkości.

Łóżka tapicerowane do Twojej sypialni

Łóżka tapicerowane to połączenie wygody i estetyki. Potrafią nadać pomieszczeniu niezwykle elegancki i wyrafinowany charakter. Do wyboru jest duży przekrój modeli, które można dowolnie personalizować. Jeśli interesuje Cię mebel z szeroką ramą i zagłówkiem, z unikatowym wzorem plastra miodu, wybierz łóżko Harlem. Dobierz odpowiedni wymiar łóżka i zacznij się cieszyć sypialnią marzeń.