Jak urządzić salon w stylu klasycznym? Które z naszych kolekcji najlepiej sprawdzą się w tej ponadczasowej aranżacji?

Spokojna elegancja, równowaga w układzie mebli, barw czy dodatków, doskonałe wyważenie komfortu i estetyki – właśnie tak można w skrócie opisać styl klasyczny, jaki możesz wybrać do zaaranżowania swojego salonu. Dlaczego jest to jeden z najstaranniej dopracowanych stylów wnętrzarskich na świecie? Co sprawia, że salon w stylu klasycznym zachwyca nieprzerwanie kolejne pokolenia miłośników pięknych wnętrz?

Dlaczego tak łatwo jest urządzić piękny salon w stylu klasycznym? W czym tkwi największa trudność tego zadania?

Zgodnie z tym, co twierdzą historycy architektury, znany nam doskonale styl klasyczny należy do jednych z najstarszych stylów wnętrzarskich na świecie. Obecnie pod tym względem konkurować może z nim jedynie styl japoński oraz styl orientalny. Choć aż trudno w to uwierzyć, styl klasyczny rozwijał się nieprzerwanie od czasów antycznych, przechodząc przez różne fazy, nieprzerwanie mając jednak przed sobą jeden cel – stworzyć wnętrze eleganckie, spokojne, funkcjonalne i zapewniające odpowiednio wysoki komfort. Za ostatni ważny punkt na drodze rozwoju stylu klasycznego uważa się imperium brytyjskie i dominujący tam do dzisiaj styl angielski. Styl klasyczny poszedł obecnie nieco dalej, dostosowując się do wyzwań nowoczesności. Jaki jest tego efekt?

Salon w stylu klasycznym

Salon w stylu klasycznym – bo to właśnie salon najlepiej reprezentuje jego zalety – zawiera w sobie mądrość i estetykę minionych wieków. W efekcie tego salony klasyczne są prawdopodobnie najbardziej uniwersalnymi aranżacjami, z jakimi możemy się dziś spotkać. Mówi się wprost, że salon w stylu klasycznym – jeśli tylko jest prawidłowo skomponowany – spodoba się każdemu. Przy aranżowaniu wymaga jednak zachowania jednej bardzo konkretnej cechy – jakości.

Styl klasyczny nie toleruje półśrodków. Salon w stylu klasycznym może wydawać się prosty, czasem wręcz minimalistyczny, ale zawsze jest przy tym niezwykle elegancki. Elegancję tę zawdzięcza postawieniu na jakość:

  • mebli,
  • dodatków,
  • elementów wykończenia wnętrz.

Decydując się na salon w stylu klasycznym, musisz mieć świadomość, tego, że aranżacja ta będzie udana jedynie wówczas, gdy postawisz na meble wykonane z wysokiej klasy materiałów, odpowiednio zaprojektowane i wykonane.

Styl klasyczny salon

Jakie meble najlepiej pasują do salonu w stylu klasycznym? Które z naszych kolekcji szczególnie powinny Cię zainteresować?

Jedną z kluczowych zasad stylu klasycznego  – oprócz wspominanej już jakości – jest spójność. Chodzi tu zarówno o spójność stylistyczną, jak i kolorystyczną. W salonie w stylu klasycznym powinien dominować jeden kolor (najlepiej jeśli jest to kolor mebli mogący stanowić kontrast dla koloru ścian) i jeden typ materiałów. Wśród naszych kolekcji jest co najmniej kilka, które idealnie nadająh się do zaaranżowania salonu w stylu klasycznym. Którymi z nich szczególnie warto się zainteresować?

  • Kolekcja Imperio – to jedna z naszych najbardziej rozbudowanych kolekcji, w której skład wchodzą fotele, narożniki (również narożniki z funkcją spania) oraz sofy. Dysponując tak szerokim wyborem, możesz swobodnie zabrać się za aranżowanie zarówno małego, jak i naprawdę ogromnego salonu. W każdym przypadku stworzysz dzięki naszym meblom niezwykle spójny estetycznie salon w stylu klasycznym.
  • Kolekcja Davos – kolejna z dużych kolekcji idealnych do salonu w stylu klasycznym, który będziesz mogła wyposażyć w elegancki narożnik z funkcją spania, gustowną sofę oraz w dwa lub więcej wygodnych foteli.
  • Kolekcja Misty – marzy Ci się salon w stylu klasycznym, który doskonale połączy komfort z elegancją wnętrz? Koniecznie sprawdź, co ma Ci do zaoferowania nasza nowa kolekcja Misty. Znajdziesz tu narożniki i sofy z funkcją wysuwanego siedziska, doskonale wykonane i zaprojektowane właśnie po to, aby gustowny salon w każdej chwili mógł stać się również miejscem spokojnego wypoczynku.
  • Kolekcja Talisman – tak jak opisywana wyżej kolekcja Misty, również Talisman jest nowością w naszej ofercie. Podstawę kolekcji Talisman stanowi naprawdę wyjątkowy narożnik wprost stworzony do salonów w stylu klasycznym. Już sam jego wygląd przywołuje na myśl stare, eleganckie domy, w których nie ma miejsca na krzykliwy przepych, ale gdzie króluje dobry smak i wyważona kolorystyka. Taki właśnie jest Talisman.
Styl klasyczny w salonie
Aranżacje salonu w stylu klasycznym
Salon klasyczny
Salon klasyczny aranżacje

To oczywiście nie wszystko, co może Cię zainteresować. Nasze kolekcje to mnóstwo propozycji dla wielbicieli stylu klasycznego, dające naprawdę spore możliwości tym, którzy lubią bawić się barwą i formą. Szczególnie polecamy Ci sprawdzenie oferty nowości, czyli kolekcję Ambra, Amsterdam, Chicago oraz Atlanta. Każda z nich może stanowić podstawę dla Twojego wymarzonego stylu klasycznego, każda też daje nieco inne możliwości aranżacyjne. Jeśli masz ochotę skomponować coś własnego, naprawdę unikalnego, wykorzystaj tworzące je meble do salonu oddającego nie tylko piękno klasycznego stylu, ale też wyjątkowość Twojego charakteru.