W dzisiejszych czasach aranżacja wnętrz stała się nieodzownym elementem naszego życia. Każdy z nas chce, aby jego mieszkanie było nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne i modne. Rok 2023 przyniósł wiele interesujących trendów, które z pewnością zachwycą miłośników designu. Nie są one odkrywcze i zaskakujące, ale czerpią z tego, co dla człowieka najważniejsze. Modne meble w 2023 idealnie sprawdzą się zarówno w małych, jak i dużych przestrzeniach, a ich kolory pozytywnie wpłyną na wszystkich domowników. Czas więc poznać najnowsze trendy wnętrzarskie – zapraszamy do lektury.

Wnętrza w stylu minimalistycznym

Obecnie spora część osób dąży do pełnej harmonii i życia w zgodzie z własnym „Ja”. Stąd też nadal główny prym wiedzie trend minimalistyczny, będący odpowiedzią na nasze potrzeby. Musimy jednak uważać, by nie przesadzić ze sterylnością oraz zimnymi kolorami. Tutaj z pomocą przychodzą więc style skandynawski i japandi, łączące w sobie potrzebę minimalizmu z ciepłem oraz przytulnością. Królować będą barwy czyste, stonowane, ale nie zabraknie także odniesień do ekologii. Zobaczymy kolory ziemi, ciepłe brązy oraz szarości, podkreślające zamiłowanie człowieka do natury.

Mamy również dobrą wiadomość dla wszystkich kochających przepych i luksus. Kontrastem dla minimalizmu jest jak łatwo się domyślić styl maksymalistyczny, który bez obaw możesz zastosować w swoim mieszkaniu oraz domu. Wszystkie pomysły na modne wnętrza mają spełniać indywidualne potrzeby użytkowników. Nie ma więc co na siłę zmieniać czegoś, co dla nas jest dobre. Najważniejsze jest to, by w samodzielnie zaaranżowanych przestrzeniach czuć się szczęśliwym.

Jaki kolor mebli będzie modny w tym sezonie?

Jak co roku Instytut Pantone ogłasza kolor, który będzie królował w danym sezonie. W 2023 roku jest to Viva Magenta – odcień energiczny, pobudzający i bardzo kontrastowy, jeśli pomyślimy o minimalizmie. Na szczęście są różne sposoby, aby połączyć te dwie skrajności, tworząc niepowtarzalne aranżacje idealnie wpisujące się w nowoczesne trendy. Jednym z nich jest stworzenie przestrzeni, gdzie delikatne, stonowane barwy będzie można podziwiać na ścianach, podłodze oraz meblach. Tutaj idealne sprawdzą się narożnik Imporio oraz sofa z funkcją spania Life. Żywsze kolory z kolei mogą znaleźć się na dodatkach np. wazonach, donicach oraz poduszkach.

Oczywiście jak wielu jest ludzi, tak wiele pomysłów oraz odwagi podczas aranżacji. Z pewnością w gronie czytelników znajdą się osoby lubiące dynamiczne, żywe barwy i wspomniany już kolor Viva Magenta jest dla nich czymś, na co długo czekali. My to rozumiemy, dlatego mamy kilka propozycji mebli, które nadadzą wnętrzu pazura:

narożnik Barcelona
narożnik Reggio

Trendy wnętrzarskie – w 2023 roku stawiamy na miękkie kształty

Domy i mieszkania to przestrzenie, funkcjonujące na zasadzie bezpiecznej przystani. Chronimy swoją prywatność, jednocześnie chętnie zapraszając rodzinę i znajomych na wieczory gier, czy niedzielne obiady. Z tego względu hołduje nam potrzeba stworzenia wnętrz przytulnych oraz bezpiecznych. W tym sezonie stawiamy więc na obłe kształty i zaokrąglenia, które według projektantów są wyrażeniem tęsknoty za przyrodą, która objawia się również w kolorystyce bliskiej naturze.

Modne meble w 2023 roku to miękkie, obłe oparcia foteli, zaokrąglone linie narożników oraz wycięte siedziska w kanapach. Pojawi się również dużo dodatków zgodnych z panującym trendem, chociażby lustra, lampy czy różnorakie dekoracje ścienne. O tym, czy nasze domy w przyszłości będą całkowicie pozbawione krawędzi za wcześnie dywagować. Obecnie jest to tylko kwestia panującego trendu, która łączy kwestię użytkowe z wizualnymi. Wychodząc więc naprzeciw tym zmianom, stworzyliśmy dwie kolekcje idealnie wpisujące się w ową tematykę;

  • Amsterdam – oferująca dwa narożniki o różnych wielkościach,
  • Flores – gdzie dostępne są trzy wielkości łóżek na nóżkach lub z pojemnikiem. 
Amsterdam kolekcja

Ekologiczne trendy w urządzaniu wnętrz

Wraz z rozwojem świadomości na temat ochrony środowiska ludzie zaczęli przywiązywać większą uwagę do tego, co i ile kupują. Stąd też w trendach na 2023 rok nie zabraknie odniesień do natury. Modne kolory mebli, jakie zaobserwujemy to butelkowa zieleń, odcienie brązu i szarości. Do tego dużą popularnością będą się cieszyć produkty powstające z recyklingu i zrównoważonego rozwoju. Meble z drewna, bawełny czy bambusa mogą wprowadzić małe rewolucje. Są one nie tylko eco, ale także emanują ciepłem, tworząc przyjemną atmosferę.

W celu wyeliminowania plastiku wielu producentów postanowiło wytwarzać produkty z odpadów. Nie powinny nas więc dziwić naczynia z fusów po kawie czy talerze z otrębów. Wiele osób zacznie uważniej czytać etykiety, tworzyć samodzielnie środki czystości oraz wybierać produkty bez chemii. Segregacja śmieci była tylko pierwszym krokiem. Teraz społeczeństwo wchodzi na wyższy level i zaobserwujemy to również w trendach wnętrzarskich 2023 roku.