Kanapa narożna do salonu. Poznaj 4 powody, dla których powinnaś ją mieć

Przeglądając ofertę naszego sklepu, z pewnością trafiłaś już na nasze kanapy narożne. Jeśli tak, to wiesz już, że są to meble eleganckie, stylowe, zaprojektowane z pomysłem i wykonane z najwyższą starannością. Być może jednak nadal zastanawiasz się, jakie przeznaczenie w Twoim domu miałby taki narożnik. Jak mogłabyś go wykorzystać? Do czego? Co zyskasz dzięki jego zakupowi? Jeśli podobne pytania wciąż krążą po Twojej głowie, koniecznie przeczytaj ten poradnik. Oto 4 powody, dla których powinnaś się zdecydować na kanapę narożną.

1. Stworzysz nowoczesny salon w wybranym przez Ciebie stylu

Zaczniemy od kwestii estetycznych, ponieważ to one zawsze wysuwają się na pierwszy plan. Każdy, kto wchodzi do Twojego salonu, w pierwszej kolejności ocenia jego wygląd. Może to robić celowo lub bezwiednie, ale zawsze najpierw zwróci uwagę na to, jak dane wnętrze się prezentuje. To samo dotyczy również Ciebie, choć przecież sama ten salon urządziłaś. Ilekroć do niego wejdziesz, możesz albo skrzywić się z niesmakiem, albo uśmiechnąć z zadowoleniem. Nasze kanapy narożne służą właśnie temu, aby uśmiech zadowolenia gościł na Twojej twarzy każdego dnia. Jak to działa?

Już choćby przez wzgląd na swoje gabaryty, każdy nasz narożnik stanowi doskonałą podstawę aranżacyjną do stworzenia salonu w konkretnym stylu. Co więcej, każdy z nich został zaprojektowany z myślą o tym, aby mógł być wykorzystany jako element kompozycji w kilku różnych stylach. Dzięki tej stylistycznej uniwersalności, na bazie np. naszej nowoczesnej kanapy narożnej Avivo możesz stworzyć salon w stylu klasycznym, w stylu amerykańskim lub w stylu retro. A to przecież tylko 3 z kilku możliwych rozwiązań.

Kanapy narożne

2. Zyskasz nowe, bardzo szerokie możliwości zarządzania przestrzenią

Estetyka, estetyką, ale przecież liczy się również funkcjonalność. Czy wybór kanapy narożnej tę właśnie funkcjonalność Ci zapewni? Oczywiście! I to na kilku poziomach. Pierwszym z nich są naprawdę spore możliwości organizowania przestrzeni. A możliwości te, jak wyżej, wynikają choćby z samych rozmiarów oraz kształtu każdego narożnika. Ich charakterystyczny projekt sprawia, iż meble te mogą być ustawiane:

  • wzdłuż ścian salonu – zwłaszcza na łączeniu ścian, przez co doskonale sprawdzają się w małych pomieszczeniach, zapewniając im nie tylko odpowiednią aranżację oraz komfort, ale właśnie i samą funkcjonalność;
  • na środku salonu – w tym przypadku kanapa narożna służy zwykle do „odcięcia” części pomieszczenia, czyli do wprowadzenia podziału na strefy. Jest to rozwiązanie zalecane jedynie do większych salonów, za to przynoszące cały szereg korzyści.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o praktycznej stronie umiejętnego aranżowania wnętrz, koniecznie zobacz nasz poradnik „Funkcjonalne meble do Twojego mieszkania. Czym należy się kierować przy wyborze rozkładanej kanapy do salonu?”.

Kanapa narożna do salonu

3. Zorganizujesz komfortowe „centrum wypoczynkowe” w swoim domu

W tym konkretnym przypadku nie ma większego znaczenia, jak przestronny jest Twój salon. Wstawiając do niego naszą kanapę narożną, zyskujesz możliwość stworzenia w nim prawdziwego centrum domowego relaksu i wypoczynku. To właśnie w oparciu o narożnik, czyli mebel słynący z komfortu, tworzone są miejsca przeznaczone do spędzania tych kilku jakże przyjemnych chwil w ciszy i spokoju. Doskonałą podstawą pod Twoje „centrum wypoczynkowe” będzie tu chociażby nasz narożnik Misty z wysuwanym siedziskiem. Przestronny, komfortowy, posiada ruchomy zagłówek oraz funkcję relaks zasilaną z gniazda elektrycznego W zależności od preferowanych przez Ciebie i Twoich bliskich sposobów wypoczynku, uzupełnieniem takiego domowego centrum może być:

  • półka z książkami,
  • gustowny stolik do kawy,
  • telewizor,
  • konsola do gier wideo,
  • akwarium (obok lub zamiast telewizora),
  • okno z widokiem na ogród.

Często elementem uzupełniającym, stawianym gdzieś w pobliżu kanapy narożnej, jest fotel do czytania. O tym, jak dobrać fotel idealny dla siebie, przeczytasz w naszym poradniku „Fotel do czytania musi być nie tylko wygodny, ale przede wszystkim dopasowany do Twoich potrzeb. Co to oznacza w praktyce?”.

Nowoczesne kanapy narożne

4. Zapewnisz sobie dodatkowe miejsce do spania na wypadek niespodziewanych gości

A wracając do wątku funkcjonalności, trzeba koniecznie wspomnieć o rozwiązaniach sprawiających, iż niektóre kanapy narożne same w sobie potrafią zaskoczyć swoimi możliwościami. Najlepszym przykładem są tu rozkładane kanapy narożne, czyli inaczej narożniki z funkcją spania. Tego typu udoskonalenie sprawia, że kanapa narożna, która w ciągu dnia pełni funkcję reprezentacyjną, w nocy może zamienić się w niezwykle komfortowe łóżko. Jest to opcja wielce przydatna i to w zasadzie bez różnicy, czy mieszkasz sama, czy z rodziną. Jeśli mieszkasz sama w małym mieszkaniu, pokój dzienny z takim rozkładanym narożnikiem możesz każdego wieczoru zmieniać w elegancją sypialnie. A jeśli z kolei zdarza Ci się wykorzystywać swój salon w roli pokoju gościnnego, nocą odwiedzających Cię gości możesz przenocować właśnie na stojącej tam modnej kanapie narożnej. Wszystkie Twoje potrzeby, tak estetyczne, jak i funkcjonalne, spełni jeden i ten sam mebel. Czyż nie jest to rozwiązanie doskonałe?

A jeśli szukasz nieco innych pomysłów na zaaranżowanie wygodnego salonu, koniecznie sprawdź, o czym pisaliśmy w poradniku „Meble wypoczynkowe do salonu. Z czego powinien się składać zestaw mebli idealnych do pokoju dziennego?”.

Narożna kanapa