Jasne narożniki – przytulność i nowoczesność w Twoim salonie

Choć nie ma dziś salonu, w którym nie stoi sofa czy inny mebel wypoczynkowy, wciąż bardzo dużo osób obawia się postawić na jasne narożniki. Przez lata z meblami tego typu związanych było sporo mitów, w tym największy, czyli trudność w utrzymaniu ich w czystości. Nowoczesne narożniki do salonu w jasnych kolorach znacząco różnią się jednak od modeli sprzed lat, głównie ze względu na materiały, które wykorzystywane są do ich produkcji. Zdecydowanie warto dać im szansę, szczególnie jeśli chcemy stworzyć przytulną, jasną i nowoczesną przestrzeń we własnym salonie.

Jasne narożniki do salonu – klucz do stworzenia przestronnej i doświetlonej przestrzeni

Do jakich wnętrz pasuje jasny narożnik? Odpowiedź jest stosunkowo prosta, gdyż niemal do wszystkich. Niezależnie od tego, czy posiadasz salon w stylu minimalistycznym, nowoczesnym czy klasycznym, eleganckie narożniki do salonu w jasnych barwach zawsze świetnie się w nich spiszą. Co więcej, jasne wybarwienie jest doskonałym tłem dla różnorakich dodatków w innych kolorach, takich jak poduszki czy narzuty. Pozwala to jeszcze łatwiej dopasować te meble do istniejącej aranżacji.

Jedną z największych zalet jasnych narożników  – prócz wspomnianej uniwersalności – jest ich zdolność do optycznego powiększania pomieszczeń. Utrzymane w jasnej kolorystyce narożniki stworzą wrażenie większego, przestronniejszego salonu, nawet wtedy, gdy umieszczone zostaną w stosunkowo niewielkim pomieszczeniu.

Osoby, które nurtuje pytanie, gdzie kupić jasny narożnik i które zastanawiają się, czy będą zmuszone do wyboru mebla obitego wyłącznie białą tkaniną, możemy uspokoić. Nasz sklep z jasnymi narożnikami oferuje różne rodzaje tkanin obiciowych, od całkowicie białych, jak Spirit  01, przez różne odcienie beżu i szarości, jak Riviera 19, Dandy 9 czy Sunny 2240 po jasne odcienie błękitu – Mystic 602 i brązu Spirit 12. To, w połączeniu z różnymi stylami, w których wykonane są narożniki, a także przy użyciu odpowiednich dodatków sprawia, że są one niezwykle uniwersalne i sprawdzą się zarówno jako główna atrakcja salonu, jak i jeden z elementów istniejącego już wystroju.

Jasne narożniki, a podatność na zabrudzenia

Nie da się oczywiście ukryć, że jasne tkaniny zawsze łatwiej się brudzą niż ich ciemne odpowiedniki. Jednakże nowoczesne rozwiązania w kwestii obić znacząco ułatwiają usuwanie plam i zabrudzeń. Postawić można na obicie ze skóry, która nie absorbuje wilgoci i z której bardzo łatwo usunąć można niemal dowolną plamę, wykorzystując do tego celu odpowiedni preparat do czyszczenia i konserwacji. Miłośnicy miękkich i przyjemnych w dotyku tkanin wybierać mogą spośród materiałów plamoodpornych i hydrofobowych, które znacznie trudniej absorbują zabrudzenia i rozlane ciecze. Warto reagować szybko i od razu usuwać źródło zabrudzenia – stare, zaschnięte plamy będą tak samo trudne do usunięcia niezależnie od tego, czy będą to jasne narożniki do salonu, czy sofy w ciemnych odcieniach.