Narożniki pikowane, czyli meble do salonu w wielkim stylu!

Narożniki to meble wypoczynkowe, które już same w sobie są w pewien sposób majestatyczne i eleganckie. Ich konstrukcja wraz z dość sporymi gabarytami doskonale współgra ze stylowymi salonami. Jeśli jeszcze na dodatek są one udekorowane eleganckimi guzikami i przeszyciami, to efekt wizualny jest jeszcze bardziej spektakularny. Dlatego też w naszej ofercie znajdziesz niezwykle modne i stylowe narożniki pikowane, które wspaniale pasują do aranżacji zarówno klasycznych, jak i tych bardziej szykownych czy oryginalnych – w stylu glamour, pałacowym, art deco, hampton czy vintage.

Oferujemy w tym zakresie niezwykle bogaty asortyment – przy czym są to pikowane narożniki skórzane i narożniki z tapicerką wykonaną z innych materiałów. Na tym jednak nie koniec, bo pikowane narożniki Wajnert to meble wypoczynkowe, które w zależności od modelu rogówki, mogą być wyposażone w szereg dodatkowych funkcji!

Narożniki do salonu pikowane do różnych wnętrz

Tapicerka mebli wypoczynkowych może być wykonana z rozmaitych materiałów i w różnych technikach. W ten sposób otrzymujemy narożniki o gładkiej powierzchni lub narożniki pikowane. Te drugie odznaczają się bogatszymi walorami dekoracyjnymi i wraz z eleganckimi przeszyciami, nadają pomieszczeniom wyjątkowego stylu i klasy. Takie pikowane narożniki na nóżkach idealnie pasują do wnętrz urządzonych z przepychem, chociaż równie dobrze będą wyglądać przy bardziej stonowanych aranżacjach – nawet tych industrialnych – jeśli odpowiednio dobierzemy kształt nóżek, wzór pikowania i kolor obicia.

Narożniki pikowane z funkcją spania

Przy wyborze narożnika, który będzie pełnić również rolę łóżka, pojawia się często pytanie, czy pikowane narożniki z funkcją spania będą wygodne? Niektórzy myślą, że pikowana powierzchnia siedziska może być tutaj problematyczna. Nie jest to jednak prawda. W przypadku narożników rozkładanych przykładowo w systemie delfin, które są wyposażone w oddzielny materac do spania, pikowane elementy tapicerki wcale nie przeszkadzają – tym samym pikowana powierzchnia narożnika nie wpływa na komfort snu.

Warto ponadto zaznaczyć, że bardzo często przeszycia i wgłębienia pikowanych narożników są naprawdę delikatne i niezbyt głębokie, dlatego nawet na złożonej kanapie narożnej pikowanej można wygodnie poleżeć.

Narożniki nowoczesne pikowane z funkcją relaks

Do jednych z najnowocześniejszych rozwiązań konstrukcyjnych w narożnikach należy bez wątpienia funkcja relaks. To właśnie dzięki niej oprócz wygodnej rogówki, która może pełnić rolę kanapy, a często także łóżka, otrzymujemy również możliwość rozłożenia określonej strefy narożnika w taki sposób, że staje się ona niezwykle wygodnym siedziskiem – z wysuwanym podnóżkiem i regulowanym podparciem oraz zagłówkiem.

Narożniki pikowane także są wyposażane w taką funkcję. Co ważne, w naszej ofercie znajdziesz pikowane narożniki z funkcją relaks dostępne w szerokiej gamie wzorniczej. Pozwoli Ci to na pełne dopasowanie narożnika pod kątem jego designu i funkcjonalności. Zapraszamy do sprawdzenia oferty w tym zakresie!