Narożnik z wysokim oparciem

Nowoczesne narożniki to konstrukcje o niezwykle zróżnicowanych kształtach i funkcjach. Wśród nich znaleźć można narożniki z funkcją relaks czy funkcją spania, z regulowanymi zagłówkami, przydatnymi pojemnikami na pościel, nie wspominając już o ich różnorodnym designie czy rodzaju tapicerki. Do jednych z istotnych elementów wpływających na wygląd i komfort użytkowania narożnika, należy również wysokość jego oparcia.

W tej właśnie kategorii prezentujemy zatem naszą ofertę obejmującą narożniki z wysokim oparciem. Dlaczego warto na nie postawić? I czy jest tutaj możliwy jakiś kompromis, jeśli bardziej podobają nam się narożniki z niskim oparciem?

Stylowa kanapa narożna z wysokim oparciem

Wbrew pozorom eleganckie narożniki z wysokim oparciem pasują do każdego rodzaju wnętrza. Nawet tego mniejszego, ponieważ za sprawą swojego przemyślanego designu w żaden sposób nie przytłaczają przestrzeni swoimi nieco większymi gabarytami. Tym, co jest tutaj jednak najbardziej istotne, to olbrzymi komfort wypoczynku, jaki gwarantują narożniki z wysokim oparciem. Bardzo często są to narożniki z regulowanym zagłówkiem. Zdarzają się również konstrukcje z regulowanym oparciem.

Ponadto narożnik z wysokim oparciem to mebel, który jest często wyposażony również w funkcję relaks. Ogólnie wysokie oparcie w narożniku pozwala na przyjęcie bardzo wygodnej pozycji, gdzie kark i głowa mogą spokojnie spoczywać na zagłówku. Jest to szczególnie ważne przy dłuższym wypoczynku – oglądaniu telewizji, czytaniu książki czy najzwyklejszej chwili relaksu. Co ważne, do wyboru mamy narożniki z wysokim oparciem, które w razie potrzeby zmienimy na niskie. Jak to możliwe?

Narożniki wysokie oparcie i regulacja zagłówkami

Ciekawym rozwiązaniem, które można określić jako kompromis idealny, są narożniki rozkładane z wysokim oparciem wyposażone w specjalnie skonstruowane ruchome zagłówki. Po pełnym odchyleniu takich zagłówków – w kierunku oparcia, narożnik staje się dużo niższy – prezentując elegancką bryłę. Przy ich pełnym rozłożeniu otrzymujemy natomiast stylowy narożnik z wysokim oparciem. Regulacja ta pozwala zmieniać wysokość siedziska w zakresie 32 cm – 60 cm. Jest to zatem bardzo funkcjonalne i niezwykle interesujące rozwiązanie. W naszej w ofercie znajdziesz spory wybór tego typu narożników, wzbogaconych często o szereg innych przydatnych funkcji dodatkowych.

Narożnik z funkcją spania wysokie oparcie

Nikogo raczej nie zdziwi, że narożniki z wysokim oparciem doskonale sprawdzają się jako meble wypoczynkowe z funkcją spania. W przypadku tradycyjnie rozkładanych narożników (system klik-klak) automatycznie otrzymujemy większą powierzchnię do spania. Natomiast w przypadku nowoczesnych systemów rozkładania narożników, takich jak delfin, wysokie oparcie pozwala zyskać dodatkową intymność w czasie snu. Ma to duży sens, skoro narożniki z funkcją spania to meble stojące często w salonie, pełniące z reguły funkcję łóżek okazjonalnych, dla gości.

Duże i małe narożniki z wysokim oparciem

W ofercie naszego sklepu znajdziesz zarówno duże, jak i małe narożniki z wysokim oparciem, co pozwoli Ci wybrać mebel w pełni pasujący zarówno do wielkości pomieszczenia, jak i jego wystroju. W tym ostatnim przypadku do wyboru masz bowiem konstrukcje z wysokim oparciem obejmujące narożniki tapicerowane – w tym eleganckie narożniki welurowe, jak i ekskluzywne narożniki pikowane i skórzane, a także narożniki z funkcją spania i wiele innych konstrukcji. Zapraszamy!