Narożnik z poduszkami czy bez? Co będzie lepszym rozwiązaniem w Twoim przypadku?

Czy narożnik powinien mieć poduszki? Jak w wielu podobnych przypadkach są dwie szkoły – jedna mówi, że jak najbardziej, druga, że absolutnie nie. Kto ma rację? W tym sporze rację ma ten, kto rozumie, że każda poduszka jest zaledwie elementem narożnika i może być zarówno elementem dodanym, zintegrowanym, jak i niepożądanym. A to, z jakim przypadkiem mamy akurat do czynienia, zależy przede wszystkim od modelu mebla. Z jakimi narożnikami można łączyć poduszki? Które posiadają je w komplecie, a do jakich w ogóle żadne poduszki nie pasują? Pora to raz na zawsze rozstrzygnąć.

Typy narożników wykorzystujących poduszki lub pozwalających na ich wykorzystanie. Który z nich będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy?

Przeglądając ofertę naszych narożników, szybko zorientujesz się, iż tworzące ją modele można podzielić – patrząc z perspektywy możliwego lub faktycznego wykorzystania poduch – na 3 dość ogólne i mocno uproszczone, ale mające uzasadnienie typy. Są to:

  1. Narożniki z miękkimi poduchami w komplecie – jest to chyba najbardziej znany i niezwykle popularny typ narożników wykorzystujących poduchy. Tym, co je wyróżnia, jest ich budowa. W ich przypadku rolę oparcia pełnią poduchy wsparte na ramie stanowiącej stały element konstrukcyjny mebla. Same poduchy, choć tworzą komplet z narożnikiem, możesz w każdej chwili z tego narożnika zdjąć, przenieść, ułożyć w dowolny sposób. Narożnikami tego typu są m.in. nasze modele:
  • Amsterdam – elegancki, komfortowy i z dużą liczbą poduch;
  • Atlanta – klasyczny narożnik, idealny do salonu;
  • Ambra – narożnik z funkcją spania o ciekawej linii, wykończony doskonałą tkaniną obiciową Vinci;
  • Misty – stylowy i nowoczesny narożnik z funkcją wysuwanego siedziska;
  • Orlando – narożnik z funkcją spania;
  • Oland – narożnik z dużymi, miękkimi poduchami i funkcją spania, wyglądem nawiązujący do stylu retro.
  1. Narożnik z wygodnym oparciem i możliwością dodania do niego poduszek – całkiem sporo modeli narożników to modele nieposiadające poduszek w komplecie lub w ogóle tego typu dodatków niewymagające. Poduszki mogą być do nich dodawane, ale nie jest to koniecznością. Zasada ta dotyczy zarówno narożników rozkładanych, jak i tych niewielkich. Przykładowymi modelami tego typu są:
  • narożnik z funkcją spania Edit;
  • narożnik z funkcja spania Barcelona;
  • narożnik z funkcją spania i funkcją relaks Plaza.
  1. Narożniki z poduszkami zintegrowanymi – jest to rozwiązanie nie tylko nowe, ale wręcz nowoczesne. Jak pogodzić wielbicieli narożników z miękkimi poduszkami i tych, którzy nie chcą mieć na swoim narożniku żadnych tego typu ruchomych części? Wystarczy stworzyć model, który będzie miał oparcie do złudzenia przypominające wygodne, puchate poduchy, a które w rzeczywistości będzie jednym, stałym i bardzo komfortowym elementem mebla. Takie zintegrowane poduszki to coś, co możecie znaleźć w naszych modelach:
  • Imperio – narożnik z funkcją spania wyposażony w pojemnik na pościel i ruchomy zagłówek stanowiący część niezwykle wygodnego oparcia;
  • Mocca – również posiadający funkcję spania, pojemnik na pościel oraz ruchomy zagłówek, a do tego dostępny w wersji wykończonej skórą naturalną.

Z tych trzech wymienionych typów w pierwszym poduszki stanowią element zestawu, a w trzecim są niejako zintegrowane z oparciem. Największy problem osobom chcącym zaaranżować swój salon stylowo i ze smakiem mogą stwarzać narożniki drugiego typu – dla których poduszki stanowią jedynie opcję dodatkowo. Problem ten bierze się stąd, iż – jak wspominaliśmy – nie każdy narożnik dobrze będzie się czuł z takimi dodatkowymi poduszkami. Jak rozpoznasz, kiedy możesz sobie na takie dodatki do narożnika pozwolić?

Narożnik z poduchami
Narożnik z miękkimi poduchami

Poduchy w różnych kategoriach narożników. Zobacz, z jakimi modelami narożników nie powinno się łączyć poduch, a które łączą się z nimi same

Jeśli lubisz mieć wokół siebie całe sterty poduch, ale nie masz pewności, czy dany narożnik z naszej oferty będzie się z nimi dobrze komponował, spójrz na kategorię, do której został przyporządkowany. Jej nazwa może Ci podpowiedzieć, czy jest to model lubiący ten typ dodatków, czy niekoniecznie. I tak:

  • narożniki z funkcją spania – z reguły bardzo lubią poduszki, nawet jeśli nie mają ich w komplecie;
  • narożniki z funkcją relaks – w wielu z nich poduszki nie są wymagane, ale z jeśli tylko masz ochotę, śmiało możesz je do nich dodać;
  • narożniki skórzane – tu z poduszkami musisz postępować ostrożnie, ponieważ skóra wymaga umiejętnego (zwłaszcza pod kątem wizualnym) dobierania wszelkich dodatków;
  • narożniki welurowe – do tych modeli zdecydowanie łatwiej dobrać poduszki niż do narożników skórzanych, jednak i one wymagają starań o zachowanie spójności stylistycznej;
  • narożniki pikowane – te często mają już duże, miękkie poduchy w zestawie, a jeśli już koniecznie chcesz do nich jeszcze coś dodać, to ogranicz się raczej do dwóch małych poduszek na podłokietnikach;
  • narożniki z wysokim oparciem – nie do każdego z tych modeli będą pasować dodatkowe poduszki, chyba że, podobnie jak w przypadku narożników pikowanych, ograniczysz się do dwóch lub trzech małych poduszek ułożonych przy samych podłokietnikach.

A na koniec ważna uwaga, o której często w gonitwie za konkretnym stylem zwyczajnie zapominamy – pamiętaj, że Twój narożnik to Twoja oaza komfortu i jeśli czujesz potrzebę dodać do niego dowolny rodzaj i liczbę poduszek, to niech nie powstrzymują Cię żadne reguły dotyczące aranżacji. Zatroszcz się przede wszystkim o siebie i swoją wygodę.

Narożniki z poduszkami